Kategoria: boks zawodowy

BOKS ZAWODOWY: GALA W MANCHESTERZE

cz 21 listopada 2013

Przed miłośnikami boksu kolejny pasjonujący wieczór z platformą nc+. 23 listopada od godz. 20:00 na antenie nSport transmitowana będzie gala z Manchesteru, gdzie w walce wieczoru Carl Froch zmierzy się z Georgem Grovesem. Stawką pojedynku będą pasy mistrzowskie federacji WBA i IBF w kategorii super średniej. Starcie to od godz. 23:45 równolegle będzie można śledzić za pośrednictwem CANAL+ Sport. W jednej z walk wieczoru kibice zobaczą Polaka Krzysztofa „Rzeźnika” Szota.

Walka, określana przez ekspertów i kibiców jako „Bitwa o Wielka Brytanię” zapowiada się niezwykle pasjonująco. Żywa legenda brytyjskiego boksu, Carl Froch, zmierzy się ze wschodzącym talentem – niepokonanym Georgem Grovesem. 36-letni mistrz w dotychczasowych 33 walkach zwyciężył 31 razy, w tym aż 22-krotnie przez nokaut. W ostatnim pojedynku, w maju bieżącego roku zmierzył się z Duńczykiem Mikkelem Kesslerem. Był to udany rewanż za jedną z dwóch przegranych przez Frocha walk. George Groves to rodząca się gwiazda brytyjskiego i światowego pięściarstwa. W zawodowej karierze stoczył 19 pojedynków, z których wszystkie wygrał, w tym 15 przez nokaut. Z pewnością będzie dla Frocha bardzo trudnym rywalem i kwestia wygranej pretendenta do pasów mistrzowskich jest jak najbardziej otwarta.

W trakcie rozpoczynającej się o 20:00 i trwającej cztery godziny transmisji na antenie nSport widzowie zobaczą również wiele innych ciekawych pojedynków. Scott Quigg (26-0-2, 19 KO) będzie bronił prestiżowego pasa WBA w wadze junior piórkowej w starciu z twardym Argentyńczykiem Diego Oscarem Silvą (29-2-4, 15 KO). W innej walce zmierzą się Brytyjczycy Anthony Crolla (26-4-1, 9 KO) i Stephen Foster (31-4-1, 18 KO). Stawką będzie interkontynentalny pas WBO wagi lekkiej. Wystąpi również wschodząca gwiazda wagi super piórkowej, Stephen Smith (17-1, 10 KO), którego pokonać będzie próbował doświadczony, były pretendent do mistrzostwa świata Sergio Medina (39-6-1, 21 KO) z Argentyny. Poza tym kibice zobaczą występy mistrza olimpijskiego Luke’a Campbella (3-0, 3 KO) i polski akcent w wykonaniu Krzysztofa „Rzeźnika” Szota (17-8-1, 5 KO), który stanie naprzeciw niepokonanego Brytyjczyka Scotta Cardle’a.

O ogromnym zainteresowaniu galą świadczy fakt, że bilety do Phones 4 You Arena, która może pomieścić 18 tysięcy widzów, sprzedano w zaledwie 11 minut. W Polsce wydarzenie będzie można zobaczyć na antenie nSport. Walka wieczoru Froch – Groves od 23:45 relacjonowana będzie równolegle w CANAL+ Sport.

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE