Bokserska noc w CANAL+ Sport

śr 23 lipca 2014

Szykują się pasjonujące chwile w nc+ dla miłośników pięściarstwa. W nocy z soboty na niedzielę na ringu stanie potęga wagi średniej i mistrz organizacji WBA i IBO - Giennadij Gołowkin (29-0, 26 KO). Tym razem w obronie swoich pasów Kazach zmierzy się z Australijczykiem Danielem Gealem (30-2, 16 KO). Wcześniej, w pasjonująco zapowiadającym się pojedynku wagi ciężkiej, rękawice skrzyżują Bryant Jennings (18-0, 10 KO) i Mike Perez (20-0-1, 12 KO). Początek transmisji gali bokserskiej ze słynnej, nowojorskiej Medison Square Garden o godz. 2:30 w CANAL+ Sport.

Pasmo CANAL+ KO w nocy z soboty na niedzielę wypełni boks na najwyższym światowym poziomie. Od 2:30 na antenie CANAL+ Sport, w trakcie ekskluzywnej gali odbywającej się w legendarnej Madison Square Garden widzowie nc+ zobaczą przede wszystkim pojedynek Giennadija Gołowkina z Danielem Gealem. Stawką walki wieczoru będą pasy mistrzowskie WBA i IBO, które Kazach kładzie na szali w konfrontacji z Australijskim pretendentem do tytułu mistrza świata. Geale to były unifikowany champion wagi średniej. W dotychczasowych 32 pojedynkach przegrał zaledwie dwa razy – z Anthonym Mundinem w 2009 oraz z Darrenem Barkerem w sierpniu 2013 roku. Postrach ringów Giennadij Gołowkin może się jednak pochwalić imponującą statystyką 29 wygranych walk z czego aż 26 przez nokaut. Ma również zerowy bilans porażek. Notuje rekordową liczbę 17 z rzędu wygranych przez nokaut. Z dotychczasowych 29 pokonanych rywali, tylko trzech zdołało dotrwać do ostatniego gongu. Czy Geale okaże się jego pierwszym pogromcą? A może kolejną ofiarą?

Wielkie emocje czekają kibiców także w drugiej z niezwykle ciekawie zapowiadających się walk. W jednej z najciekawszych konfrontacji wagi ciężkiej ostatnich lat twarzą w twarz staną Bryant Jennings (18-0, 10 KO) i Mike Perez (20-0-1, 12 KO). Zwycięzca tego pojedynku zostanie oficjalnym pretendentem do pasa mistrzowskiego WBC. Na triumfatora już czeka świeżo upieczony pogromca Chrisa Arreoli - Bermane Stiverne. W ostatnich latach tytuł ten należał do Witalija Kliczki, który zawiesił karierę sportową ze względu na okoliczności polityczne na Ukrainie.

Transmisja z gali rozpocznie się od relacji z walki wagi półciężkiej pomiędzy Brytyjczykiem Olą Afolabim, a Amerykaninem Anthonym Caputo Smithem. Pierwszy z nich ma zawodowy bilans 20 zwycięstw, 4 remisów i 3 porażek. Drugi, w dotychczasowych 18 pojedynkach zanotował 15 wygranych, z czego aż 10 przez nokaut.

Warto dodać, że Gołowkin i Jennings znani są polskim kibicom z wygranych starć z polskimi pięściarzami. „Good Boy” we wrześniu 2012 roku pokonał Grzegorza Proksę, a „By-By” w styczniu, również przed czasem zwyciężył w starciu z Arturem Szpilką.

Wydarzenia ringowe na antenie CANAL+ Sport komentować będą dziennikarz nc+ Bartosz Gleń i… wspomniany Grzegorz Proksa.

- Gala boksu w słynnej nowojorskiej hali Madison Square Garden to pozycja obowiązkowa. Król nokautu, duma Kazachstanu, Giennadij Gołowkin gwarantuje pięściarstwo na najwyższym poziomie. W walce wieczoru, ten 32-letni, wciąż niepokonany, mistrz świata w kategorii średniej federacji WBA zmierzy się z Danielem Gealem. Australijczyk nigdy w swojej karierze nie przegrał przed czasem, co czyni ten pojedynek szalenie interesującym – mówi Bartosz Gleń. - Wcześniej w ringu pojawią się zawodnicy wagi ciężkiej - pogromca Artura Szpilki Bryant Jennings oraz potężnie bijący Kubańczyk Mike Perez. Zwycięzca otrzyma przepustkę do walki mistrzowskiej – dodaje dziennikarz nc+.

sobota/niedziela, 26/27 lipca, godz. 02:30, CANAL+ Sport
Gala bokserska z Nowego Jorku (Madison Square Garden)
komentują: Bartosz Gleń i Grzegorz Proksa

Walka wieczoru:
12 rund, walka o mistrzostwo świata wagi średniej WBA i IBO
Giennadij Gołowkin – Daniel Geale

Pozostałe pojedynki:
12 rund, walka eliminacyjna wagi ciężkiej WBC (zwycięzca stanie do pojedynku o tytuł mistrzowski)
Mike Perez – Bryant Jennings
10 rund, waga półciężka
Ola Afolabi – Anthony Caputo Smith

Powtórkę Gali zobaczyć będzie można w niedzielę, 27 lipca w CANAL+ Sport o godz. 12:00

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE