Bugajny: poważne testy Vive Tauronu Kielce i Orlenu Wisły Płock

cz 6 października 2016

Terminarz rozgrywek VELUX EHF Ligi Mistrzów ułożył się w taki sposób, że w trzeciej kolejce dojdzie do dwóch starć polsko-węgierskich. Orlen Wisła Płock podejmie srebrnego medalistę z poprzedniego sezonu – Veszprem. Mistrzowie Polski, Vive Tauron Kielce, o punkty powalczą z zespołem MOL-Pick Szeged.

Rywale Vive Tauronu z poprzedniego finału rozgrywek znacznie poszerzyli kadrę swojej drużyny. Powód? Gra w lidze węgierskiej, lidze SEHA i VELUX EHF Lidze Mistrzów oraz towarzysząca temu niesłabnąca chęć zwyciężania na każdym froncie. Veszprem to gigant, którego zestaw osobowy przypomina bardziej kadrę klubu futbolowego, niż handballowego. Pod tym projektem podpis złożył nowy dyrektor sportowy klubu, a w przeszłości zawodnik Orlenu Wisły, Nikola Eklemović. Płocczanie nie mają w składzie tylu strzelb, ale też mają kim postraszyć. Dodatkowo świetną dyspozycję w ostatnim meczu ligowym z Azotami-Puławy zaprezentował bramkarz Adam Morawski. Jeśli dostanie w sobotę kolejną szansę, to jestem pewien, że Nagy, czy Ilić będą musieli trochę pogłówkować, aby trafić do siatki „Nafciarzy” – mówi dziennikarz nc+, Piotr Bugajny.

Według Piotra Bugajnego drużynę z Kielc czeka w najbliższy weekend pierwszy poważny test w rozgrywkach VELUX EHF Ligi Mistrzów:

W ubiegłym roku kielczanie rozpoczynali rozgrywki właśnie w Szeged i przegrali jedną bramką. Od tego czasu wiele się zmieniło, między innymi doszło do kilku transferów na linii Kielce-Szeged. W Hali Legionów nową postacią jest były zawodnik wicemistrzów Węgier Dean Bombac, który wraca do pełni sił po kontuzji. Z kolei na Węgry trafiło dwóch kieleckich Chorwatów – Denis Buntić i Marin Sego. Obaj mieli spory wkład w zwycięstwo Vive w Lidze Mistrzów, obaj Kielc nie chcieli opuszczać i obaj będą chcieli udowodnić w meczu ze swoim byłym klubem, że w Polsce za szybko powiedziano im „do widzenia”.


Plan transmisji Velux EHF Ligi Mistrzów w nc+:

sobota, 8 października,
15:30 Orlen Wisła Płock – Veszprem, CANAL+ SPORT
Komentarz: Piotr Karpiński, Tomasz Rosiński; Reporter: Piotr Bugajny, Studio: Krzysztof Bandych, Marcin Lijewski

niedziela, 9 października
16:55 MOL-Pick Szeged - Vive Tauron Kielce; CANAL+ SPORT
Komentarz: Robert Skrzyński, Robert Lis

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE