Kategoria: Bundesliga

Bundesliga: asysta Piszczka i zwycięstwo Borussii Dortmund

wt 27 sierpnia 2019

FC Koeln przegrał u siebie z Borussią Dortmund 1:3 (1:0) w jedynym piątkowym spotkaniu drugiej kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi. Na RheinEnergieStadion w podstawowym składzie gości wystąpił Łukasz Piszczek.

Były reprezentant Polski cztery minuty przed końcem precyzyjnie dośrodkował w pole karne, gdzie Achraf Hakimi zdobył z bliska głową drugiego gola dla przyjezdnych. Szesnaście minut wcześniej wyrównał płaskim strzałem w długi róg Anglik Jadon Sancho, a prowadzenie do przerwy beniaminkowi zapewnił uderzeniem głową z kilku metrów Dominick Drexler. Wynik ustalił już w doliczonym czasie gry Hiszpan Paco Alcacer. "Die Schwarzgelben" po drugiej wygranej z rzędu są na czele tabeli. "Koziołki" z Kolonii doznały natomiast drugiej porażki w sezonie i spadły na piętnastą lokatę w klasyfikacji.

źródło: AS Info / canalplus.pl