CANAL+ O PIŁKARSKIEJ PASJI W CYKLU DOKUMETALNYM „SPORT BEZ FIKCJI”

wt 19 czerwca 2012

W lipcu CANAL+ SPORT zaprasza widzów do obejrzenia trzech filmów dokumentalnych, które dowodzą, że teza Billa Shankly'ego nie odbiega od prawdy. W ramach pasma „Sport bez fikcji” stacja pokaże zdumiewającą historię zagorzałego kibica Manchesteru United...z Bułgarii, niezwykłe oblicza piłki nożnej na świecie, a także autorską produkcję CANAL+ o bramkarzach T-Mobile Ekstraklasy.


"Ludzie myślą, że futbol to sprawa życia i śmierci. Ja myślę, że to znacznie poważniejsza kwestia" - Bill Shankly, legendarny trener Liverpoolu.
We wtorek 3 lipca, stacja wyemituje „Ostatnią Instancję 2012”, dokument zrealizowany przez CANAL+. Dziennikarze stacji: Tomasz Smokowski, Rafał Nahorny, Cezary Olbrycht, Przemysław Rudzki, Piotr Laboga oraz ekspert - Radosław Majdan wezmą pod lupę zawodników, w których rękach dosłownie i w przenośni spoczywają wyniki meczów polskiej ligi – bramkarzy T-Mobile Ekstraklasy. Analizując różne aspekty pracy golkiperów, podsumują ich aktywność w ostatnim sezonie i podejmą próbę wyłonienia najlepszego oraz najgorszego z nich.Dwa tygodnie później, we wtorek 17 lipca CANAL+ SPORT pokaże dokument „Mój kumpel Manchester United”. To historia niezwykłego pasjonata futbolu - 48-letniego Bułgara, który pod wpływem zwycięstwa jego ukochanej, tytułowej drużyny w finale Ligi Mistrzów w 1999 roku postanowił zmienić imię i nazwisko na... Manchester United. Film pokazuje zarówno wyjątkową miłość kibica do klubu piłkarskiego, jak i realia życia we współczesnej Bułgarii. Dokument był prezentowany na festiwalach m.in. w Amsterdamie, Toronto i Warszawie.Z kolei we wtorek, 31 lipca stacja zaprasza na premierową emisję filmu „Pelada – futbol bez granic”. Piłka nożna to nie tylko wielkie stadiony, tysiące kibiców i piłkarze warci miliony. „Pelada” to brazylijskie określenie na piłkę nożną, w którą może grać ktokolwiek i gdziekolwiek. Twórcy zabierają widzów w podróż po małych alejkach, betonowych boiskach i błotnistych placach, gdzie ludzie na całym świecie kopią piłkę. Od rozgrywek więziennych w Boliwii, przez Kenię, po kobiety grające w Iranie. Film był pokazywany m.in. na festiwalu w Cannes.


POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE