CANAL+ STAWIA NA POLSKĄ LIGĘ

śr 25 lutego 2009

27 lutego rusza wiosenna część rozgrywek Ekstraklasy, a wraz z nią nowe inicjatywy CANAL+ promujące polską ligę: odkodowane transmisje najciekawszych meczów w CANAL+ Sport, znaczące poszerzenie ramówki CANAL+ Sport2 i zmiana formuły plebiscytu „Piłkarz Miesiąca”.

Unikalna oferta sportowa, zwłaszcza piłkarska to nasz wielki atut. Doceniają ją nasi aktualni klienci, a dla nowych często stanowi decydujący element przy wyborze płatnej telewizji. Start wiosennej rundy rozgrywek ekstraklasy to doskonały moment, aby tę ofertę uczynić jeszcze bardziej wyjątkową - mówi Bertrand Le Guern, Prezes spółki CANAL+ Cyfrowy. Specjalnie dla kibiców którzy nie mają jeszcze dostępu do opcji CANAL+ postanowiliśmy odkodować relacje z dwóch ważnych spotkań rundy wiosennej w CANAL+ Sport. Aby dodatkowo zmotywować naszych piłkarzy od tej pory wspólnie z Ekstraklasą S.A. będziemy nagradzać najlepszych zawodników statuetką „Piłkarza Miesiąca”. Wierzymy, że starając się o tę nagrodę zawodnicy dostarczą nam w tym sezonie jeszcze więcej sportowych emocji. - dodaje Le Guern.Wiosną CANAL+ Sport relacjonować będzie wszystkie spotkania, a po trzy z każdej kolejki zostaną zaprezentowane „na żywo” w technologii High Definition.W nadchodzących miesiącach wszystkie bramki oraz skróty meczów kibice zobaczą w cotygodniowych magazynach sportowych Liga+ i Liga+ Extra. Kontynuowany będzie również poprzedzający każdą kolejkę program Liga gra. Na ostatnie dwie serie spotkań CANAL+ Sport planuje dla widzów specjalną atrakcję. W programie Multiliga+ zaprezentowana zostanie łączona transmisja z meczów rozgrywanych na każdym z ośmiu ligowych boisk.Wraz ze startem rozgrywek ekstraklasy znacząco poszerzy się ramówka CANAL+ Sport2. Pokazywana będzie między innymi część spotkań ligi polskiej, które nie były emitowane „na żywo” w CANAL+ Sport. Program CANAL+ Sport2 w soboty i w niedziele nadawany będzie przez całą dobę. W pozostałe dni tygodnia emisja rozpoczynać się będzie wczesnym popołudniem, a kończyć w godzinach nocnych. Ramówkę wypełnią także relacje z meczów piłkarskich lig zagranicznych, koszykarskich rozgrywek NBA i Euroligi, zawody żużlowe, boks i Puchar Sześciu Narodów w rugby.Od rundy wiosennej CANAL+ wspólnie z Ekstraklasą S.A wybierać będzie Piłkarza Miesiąca. Obaj partnerzy wyłaniać będą piątkę kandydatów. Trenerzy i kapitanowie każdej z drużyn ligowych oddadzą swoje głosy, które wyłonią zwycięzcę. Laureat odbierze specjalną statuetkę przed najbliższym spotkaniem swojej drużyny z rąk przedstawiciela Ekstraklasy S.A. W niedzielnych programach Liga+ Extra CANAL+ prezentować będzie specjalny materiał filmowy o piłkarzu danego miesiąca.Wraz z początkiem rundy wiosennej Ekstraklasy swą formułę zmienia również poświęcony rozgrywkom lig zagranicznych magazyn Sport+. Program podzielony zostanie na dwie części. W niedzielny wieczór Daria Kabała-Malarz zaprosi na wszystkie bramki z europejskich boisk. Na głębsze analizy i komentarze przyjdzie czas w poniedziałkowym programie Sport+ Extra. Od godz. 19.00 Rafał Wolski wraz z zaproszonymi gośćmi omówi wszystko to, czym w dany weekend żyła piłkarska Europa.Plany CANAL+ na pierwszą po zimowej przerwie kolejkę Ekstraklasy (18. kolejka w sezonie):CANAL+ SPORT

piątek, 27 lutego, 19.00 Liga gra – magazyn

piątek, 27 lutego, 19.40 Polonia Warszawa – Legia Warszawa

sobota, 28 lutego, 15.40 Ruch Chorzów – Górnik Zabrze

sobota, 28 lutego, 22.30 Liga+ - magazyn

niedziela, 1 marca, 16.45 PGE GKS Bełchatów – Lech Poznań

niedziela, 1 marca, 19.15 Liga+ Extra – magazynCANAL+ jest jednym z czołowych inwestorów w polską piłkę i posiada prawa do pokazywania wszystkich meczów polskiej ekstraklasy piłkarskiej. Stacja jest partnerem ligi od początku swojej działalności w Polsce w 1995 roku. Profesjonalne transmisje wydarzeń sportowych stały się wizytówką CANAL+ i znacznie wpłynęły na podwyższenie standardów relacji telewizyjnych w kraju. Stacja stała się naturalną częścią piłkarskiego krajobrazu w Polsce i jednym z filarów stabilności finansowej dla klubów Ekstraklasy.


POLECANE

 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE
 

Bez wygranej w 2020 roku

NAHORNY O BRIGHTON
 

Fatum drugiej połowy

NAHORNY O BOURNEMOUTH
 

Zobacz fragmenty Ligi+ Extra

PROGRAM PROWADZĄ ANDRZEJ TWAROWSKI I KRZYSZTOF MARCINIAK