CANAL+ WŁĄCZA SIĘ W CHARYTATYWNĄ AUKCJĄ PIŁKARSKĄ

pn 5 grudnia 2011

CANAL+ objął patronat nad aukcją charytatywną na rzecz 18-letniego Kuby Fabijańczyka, chorującego na aplazję szpiku kostnego. W ramach aukcji można wylicytować koszulki piłkarskie graczy Arsenalu Londyn, gwiazd T-Mobile Ekstraklasy i reprezentacji Polski oraz mecz piłkarski z drużyną CANAL+.

Pomysłodawcą i organizatorem aukcji jest Jan Szczęsny, brat reprezentanta Polski i zawodnika Arsenalu Londyn Wojciecha Szczęsnego.

Aukcja na rzecz Kuby Fabijańczyka jest przeprowadzana za pośrednictwem serwisu Allegro. Rozpoczęła się w sobotę, 26 listopada i potrwa dwa tygodnie. CANAL+ będzie informował i przypominał o aukcji podczas transmisji i programów sportowych. Szczegóły aukcji znajdują się na oficjalnej stronie www.canalplus.pl/aukcja oraz na profilu CANAL+ SPORT na Facebooku (www.facebook.pl/canalplussport). Na swojej oficjalnej stronie internetowej licytację wspiera również Ekstraklasa S.A.

Całkowity dochód z aukcji przeznaczony zostanie na leczenie Kuby Fabijańczyka. Przedmiotem aukcji są oryginalne koszulki Arsenalu Londyn z autografami m.in. Wojciecha Szczęsnego (z wygranego meczu Arsenalu z Barceloną), Andreya Arshavina, Pera Mertesackera, Theo Walcotta i Aarona Ramseya. Ponadto, w aukcji można wylicytować koszulki obecnych i byłych gwiazd reprezentacji Polski i T-Mobile Ekstraklasy m.in. Tomasza Frankowskiego, Daniela Ljuboji, Maora Meliksona, Artioma Rudneva, Ludovica Obraniaka i Sebastiana Mili. Bluzę bramkarską na ten szczytny cel przeznaczył również Maciej Szczęsny. Do wylicytowania jest również możliwość rozegrania meczu piłkarskiego z drużyną redakcji sportowej CANAL+.

Kuba w październiku skończył 18 lat. Jeszcze niedawno chodził do szkoły, grał w piłkę nożną w klubie PKS Radość w Warszawie. Jak każdy jego rówieśnik planował wakacje. Pod koniec czerwca, równo z zakończeniem roku szkolnego, na Kubę oraz jego rodzinę i przyjaciół spadła wiadomość o jego ciężkiej chorobie. Aplazja szpiku kostnego to schorzenie, które sprawia, że szpik kostny zanika i nie produkuje krwinek. Leczenie aplazji jest długotrwałe i bardzo kosztowne. Kuba będzie musiał przejść przeszczep szpiku kostnego, jego stan jest poważny.

Jednocześnie można oddać krew dla Kuby - bez względu na grupę, w każdej stacji krwiodawstwa w Polsce. Należy jedynie odebrać zaświadczenie, że krew oddawana jest dla: Jakuba Fabijańczyka, Szpital Dziecięcy – Pediatria, Oddział Hematologii i Onkologii, ul. Marszałkowska 24.

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE