CANAL+ WYGRYWA EKSTRAKLASĘ - 100% PRAW

śr 11 maja 2011

11 maja 2011 roku zostały ogłoszone wyniki przetargu na prawa telewizyjne do transmitowania rozgrywek polskiej Ekstraklasy piłkarskiej. Niekwestionowanym zwycięzcą jest CANAL+, który wygrał prawa do wszystkich meczów Ekstraklasy w latach 2011 – 2014. Ekstraklasa pozostaje niezmiennie ważnym elementem ramówki stacji, obok najlepszych europejskich lig piłkarskich i innych światowych rozgrywek i zawodów sportowych.


CANAL+ jest przyjacielem polskiego sportu, od 16 lat obecnym podczas najważniejszych wyzwań polskiej piłki. Współtworzyliśmy i transmitowaliśmy mecze Ekstraklasy od początku jej istnienia, inwestując pokaźne środki w prawa sportowe i produkcję relacji, a prezentowane na naszej antenie ligi zagraniczne zawsze stanowiły punkt odniesienia do postępów polskiego futbolu. Dlatego też z dużą satysfakcją przyjmujemy informację, że nadal będziemy współtworzyć Ekstraklasę.” - powiedziała Beata Mońka, Prezes Zarządu spółki CANAL+ Cyfrowy. „Rywalizacja o otrzymanie praw do transmisji była dla nas najważniejszym wyzwaniem ostatnich miesięcy, a zwycięstwo upewnia nas, że konsekwentnie robimy wszystko, aby dostarczyć widzom wielkich sportowych emocji” - dodaje prezes CANAL+.

CANAL+ jest posiadaczem pełni praw do relacjonowania rozgrywek Ekstraklasy. „Unikatowe jest to, że widzowie CANAL+ Sport będą mogli oglądać od rundy jesiennej na żywo i w HD wszystkie mecze kolejki a nie jak dotychczas tylko niektóre. Część spotkań będzie również pokazywana w formacie 3D” powiedział Jacek Okieńczyc, dyrektor Sportu w CANAL+. Profesjonalną oprawę komentatorską w CANAL+ zapewnią jak zawsze czołowi dziennikarze stacji, m.in. Jacek Laskowski, Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski, Marcin Rosłoń, Rafał Wolski i Rafał Dębiński oraz stali eksperci m.in. Grzegorz Mielcarski, Tomasz Wieszczycki, Kazimierz Węgrzyn, Krzysztof Przytuła i Tomasz Łapiński.

W ramach sublicencji wybrane mecze będzie można oglądać również na kanałach Grupy Polsat i Eurosport. „CANAL+ Sport to wyjątkowa stacja, którą wyróżnia profesjonalizm, kreatywność, pasja do sportu i najwyższa jakość produkcji sportowej. Znamy specyfikę polskiej piłki nożnej i zależy nam na jej sukcesie. Cieszymy się, że Ekstraklasa dalej się rozwija” – dodaje Jacek Okieńczyc.

CANAL+ pozostaje liderem jeśli chodzi o jakość i atrakcyjność oferty sportowej. Obok rozgrywek Ekstraklasy posiada w swoim portfolio ekskluzywne prawa telewizyjne do transmisji meczów najlepszych i najbardziej popularnych lig światowych: angielskiej Premier League i hiszpańskiej La Liga. Stacja ma również prawa do transmitowania rozgrywek innych najważniejszych lig europejskich: włoskiej Serie A i francuskiej Ligue 1. Co miesiąc abonenci stacji oglądają kilkadziesiąt meczów z udziałem największych gwiazd światowego futbolu. Większość spotkań piłkarskich lig zagranicznych jest emitowana w technologii High Definition.

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE