Cracovia po trzynastu latach wygrywa w Poznaniu!

pn 2 września 2019

Za nami siódma kolejka PKO Ekstraklasy, którą na długo zapamiętają kibice i piłkarze Cracovii.

Lech - Cracovia 1:2

Cracovia bowiem po raz pierwszy od trzynastu lat zwyciężyła w Poznaniu! Podopieczni Michała Probierza pokonali Lecha 2-1. Bramki dla "Pasów" zdobywali Cornel Rapa i Pelle van Amersfoort. "Kolejorz" doznał drugiej porażki w obecnych rozgrywkach. Słabszy występ zanotowali Darko Jevtić i Christian Gytkjaer, którzy w poprzednich meczach decydowali o sile ofensywnej zespołu ze stolicy Wielkopolski. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył rezerwowy Paweł Tomczyk.

Dla nas to bardzo ważne, że na przerwę idziemy ze zwycięstwem. Robimy kolejny krok do przodu. Wiedzieliśmy jakie są atuty Lecha i staraliśmy się zagęścić środek pola, żeby nie było tam za dużo miejsca. Wiedzieliśmy też, że będzie duża presja ze strony trybun. Jest tutaj grupa młodych zawodników i wiedzieliśmy, że musimy grać blisko nich. Strzeliliśmy gola po stałym fragmencie i później kontrolowaliśmy mecz. Naszą bolączką jest to, że nie potrafimy zamknąć meczu, bo ostatecznie w ostatnich pięciu minutach daliśmy emocje kibicom. Nad tym musimy pracować i trenować jeszcze więcej.
Michał Probierz, trener Cracovii

Legia - Raków 3:1

Legia Warszawa rozbiła u siebie Raków Częstochowa 3:1 (2:0) w drugim niedzielnym meczu siódmej kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. Hat-trickiem popisał się, powracajacy do składu warszawskiego zespołu, Jarosław Niezgoda. Honorową bramkę dla Rakowa zdobył w ostatniej minucie meczu Aleksandar Kolew. Wicemistrzowie Polski po czwartym zwycięstwie w sezonie awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Beniaminek doznał natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i spadł na dwunastą lokatę w klasyfikacji.

Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania do momentu strzelenia trzeciego gola, później w nasze poczynania wkradło się niepotrzebne rozluźnienie. Mimo to brawa dla zespołu. To bardzo ważne trzy punkty po trudnym okresie, który jest już za nami. Chciałbym pogratulować swojej drużynie po pierwszej części sezonu. Zabrakło nam jednej rzeczy, awansu do fazy grupowej. Odpadliśmy jednak godnie, w sposób, za który można spokojnie pogratulować. Zdobyliśmy 13 punktów w PKO Ekstraklasie w okresie, w którym walczyliśmy w eliminacjach. Obraz nie dla wszystkich jest taki sam, ale ja mam prawo mieć swój.
Aleksandar Vuković, trener Legii Warszawa

Piast - Lechia 1:2

Piast Gliwice przegrał u siebie z Lechią Gdańsk 1:2 w drugim sobotnim meczu siódmej kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. Dobrą formę potwierdził Sławomir Peszko, który w drugim spotkaniu z rzędu zdobył gola. To dopiero drugie zwycięstwo podopiecznych Piotra Stokowca w tym sezonie. Widać jednak wyraźnie, że forma gdańszczan cały czas rośnie. Piast odniósł drugą porażkę i pozostał na piątym miejscu w tabeli. ten mecz naprawdę mógł się podobać.

W pierwszej połowie ujrzeliśmy dużo piłkarskiej jakości. W drugiej na boisku dominowały cechy wolicjonalne i trochę te proporcje między ofensywą, a defensywą zostały zachwiane. Myślę, że mecz mógł się podobać. Było w nim sporo sytuacji bramkowych, nie brakło w nim również kontrowersji i dramaturgii. Mieliśmy okazje ku temu, aby zamknąć mecz wcześniej i były do tego okazje. Odnieśliśmy cenne zwycięstwo. Cieszę się, bo dla nas też to był bardzo ważny moment. Ostatnio brakowało tylko punktów.