Kategoria: Liga Mistrzów

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów UEFA: Real deklasuje Juventus

cz 5 kwietnia 2018

Za nami pierwsze ćwierćfinałowe mecze Ligi Mistrzów UEFA. Do historii piłki nożnej przejdzie gol strzelony przez Cristiano Ronaldo w starciu z Juventusem.

Galaktyczny Ronaldo

Obrazki z 64. minuty starcia Juventusu z Realem obiegły cały świat. Takiego gola nie widzi się co tydzień. Nie widzi się co miesiąc. Czasem nawet nie widzi się w całym sezonie. Piłkę po prawej stronie pola karnego Juventusu przejął Dani Carvajal. Po chwili dośrodkował w pole karne, a tam nieprawdopodobnym strzałem z przewrotki popisał się Cristiano Ronaldo. Generalnie to były niesamowite zawody w wykonaniu Portugalczyka, który zdobył dwie bramki i asystował przy golu Marcelo. Powiedzmy sobie szczerze: konkurs na najładniejsze trafienie w tym sezonie Champions League mamy już rozstrzygnięty.

Juventus - Real 0:3
3' Ronaldo
64' Ronaldo
72' Marcelo

Roma strzela... do własnej bramki

Aż dwa gole samobójcze padły w pierwszym ćwierćfinałowym starciu Barcelony z Romą. W 35. minucie spotkania futbolówkę do własnej bramki skierował Daniele de Rossi, później własnego bramkarza pokonał Kostas Manolas. Przy wyniku 0-2 Roma musiała ruszyć do ataku. Blaugrana mogła wyprowadzać szybkie kontry. Na 3-0 w 59. minucie podwyższył Gerard Pique. Włosi odpowiedzieli trafieniem Edina Dzeko. 1-3 i gol na wyjeździe - to wcale nie byłby dla Romy fatalny rezultat. Sytuacja zmieniła się jednak na trzy minuty przed końcem spotkania. Na 4-1 podwyższył Luis Suarez. Barcelona jedną nogą w półfinale Champions League.

Barcelona - AS Roma 4:1
1:0 38' D. De Rossi (gol samobójczy)
2:0 55' K. Manolas (gol samobójczy)
3:0 59' G. Piqué
3:1 80' E. Džeko
4:1 87' L. Suárez

W innych spotkaniach Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Sevillę 2-1, a Liverpool wygrał na własnym stadionie z Manchesterem City aż 3-0. Doskonałe zawody rozegrał Mohamed Salah.