Czas nowych gwiazd w Pucharze Sześciu Narodów

cz 4 lutego 2016

W najbliższą sobotę rozpocznie się najważniejsze wydarzenie tego roku w świecie rugby - Puchar Sześciu Narodów. Wszystkie spotkania najstarszych rozgrywek w tej dyscyplinie kibice zobaczą wyłącznie na antenach kanałów nc+. Do walki o prestiż, uznanie kibiców i końcowy triumf przystąpią czołowe europejskie reprezentacje: broniąca tytułu Irlandia oraz Anglia, Walia, Francja, Szkocja i Włochy.

Na rozpoczynającą się w sobotę 122. edycję Pucharu 6 Narodów fani rugby ostrzyli sobie apetyty przez cały rok. Ogromne poświęcenie, zacięta walka i wysokie umiejętności zawodników czynią go jednym z najbardziej widowiskowych turniejów na świecie. Cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem i estymą milionów widzów w wielu krajach. W kanałach nc+ od początku lutego do połowy marca zaprezentowane zostaną wszystkie mecze.


sobota, 6 lutego
15:25 Francja – Włochy, CANAL+ SPORT2, serwisy: CANAL+ SPORT Online i nc+ GO
17:45 Szkocja - Anglia, CANAL+ SPORT2, serwisy: CANAL+ SPORT Online i nc+ GO
niedziela, 7 lutego
15:55 Irlandia - Walia, CANAL+ SPORT2, serwisy: CANAL+ SPORT Online i nc+ GO

Dużych emocji powinna dostarczyć już pierwsza runda spotkań. Puchar Sześciu Narodów 2016 w sobotę o 15:25 zainaugurują zawodnicy czekającej na sukces od 6 lat Francji i niżej notowanych Włoch. Tuż po zakończeniu tego meczu, o 17:45 transmisja przeniesie się do stolicy Szkocji, gdzie gospodarze podejmą odwiecznych rywali z Anglii. Na zakończenie pierwszego weekendu z rugby w najlepszym wydaniu, w niedzielę o 15:55 kibice obejrzą pasjonująco zapowiadającą się walkę Irlandczyków z Walijczykami. Gospodarze to zwycięzcy turniejów z dwóch ostatnich lat, a na piedestale zastąpili właśnie swoich najbliższych przeciwników. W dodatku, podopieczni trenera Warrena Gatlanda w ubiegłym sezonie byli jedyną reprezentacją, która potrafiła pokonać drużynę z „Zielonej Wyspy”. Spotkania relacjonowane będą w CANAL+ SPORT2 oraz serwisach CANAL+ SPORT Online i nc+ GO.

Jak wyrównanego przebiegu rywalizacji kibice mogą się spodziewać, dowodzi końcowa tabela z ubiegłego roku, w której pierwsze trzy ekipy miały taką samą liczbę wygranych spotkań, a o poszczególnych miejscach zdecydowała niewielka różnica zdobytych punktów. Zwycięski zespół uznawany jest za nieoficjalnego Mistrza Europy, a jeśli okaże się lepszy od rywali we wszystkich meczach, zdobywa „Wielkiego Szlema”. Ostatni raz ta sztuka udała się reprezentacji Walii w 2012 r. W klasyfikacji ogólnej, obejmującej obecną formułę rozgrywek (od 2000 r.), najwięcej zwycięstw odnieśli Anglicy. Tegorocznymi arenami zmagań będą londyński Twickenham, położony w Dublinie Aviva Stadium, Millenium Stadium w Cardiff, edynburski Murrayfield, zlokalizowany na przedmieściach Paryża Stade de France oraz Stadio Olimpico w Rzymie. Rywalizację o Puchar 6 Narodów na antenach kanałów nc+ komentować będzie Robert Małolepszy, były zawodnik, obecnie dziennikarz sportowy i sekretarz generalny Polskiego Związku Rugby, wieloletni trener kadry i warszawskiego AZS AWF Andrzej Kopyt oraz byli reprezentanci Polski: Krzysztof Serafin i Mariusz Liedel.

Puchar 6 Narodów transmitowany jest na antenach kanałów CANAL+ nieprzerwanie od 2006 r.

Na Puchar 6 Narodów zaprasza ekspert nc+, Robert Małolepszy:

Tegoroczny turniej zapowiada się fascynująco i niech ktoś nie myśli, że to banał, bo przecież rok temu mówiło się to samo. Rywalizacja o Puchar Sześciu Narodów za każdym razem jest po prostu fascynująca. Gwarantuje to zestaw uczestników i format turnieju. Dodajmy uczestników poranionych, rozdrażnionych, żądnych rewanżu za porażki, jakich doznali w rozegranym jesienią w Anglii Pucharze Świata. Zdobycie Pucharu Sześciu Narodów będzie dla takich zespołów jak Anglia, Francja, Walia czy Irlandia choć częściową rekompensatą za nieudany PŚ. Dwie pierwsze drużyny mają nowych trenerów. Anglia – Australijczyka Eddiego Jonesa, który w Pucharze Świata poprowadził Japonię do największej sensacji turnieju – zwycięstwa nad RPA. Francuzów, którzy zostali upokorzeni przez Nową Zelandię porażką aż 13:62 w ¼ finału, poprowadzi niezwykle doświadczony Guy Noves, który przez lata rządził w lidze i europejskich pucharach ze swoją Tuluzą. Wszyscy trenerzy szukają nowych twarzy i to będzie najbardziej fascynujące w tegorocznych zmaganiach. Kibice rugby poznają bowiem nowe gwiazdy światowego rugby. My mamy nadzieję, że jedną z nich będzie mający polskie korzenie, a także grę na naszej ziemi w barwach akademickiej reprezentacji Francji, Paul Jedrasiak – jeden z dziesięciu debiutantów w kadrze „Trójkolorowych”. Kto wygra? Jak zwykle nie wiadomo. Jak zwykle wszystko jest możliwe. No prawie wszystko. Dla Włochów wciąż celem jest walka o to, by nie zdobyć drewnianej łyżki, czyli trofeum dla ostatniej drużyny turnieju.

Terminarz Pucharu Sześciu Narodów w 2016 r.:


sobota, 6 lutego
15:25 Francja – Włochy, CANAL+ SPORT2, serwisy: CANAL+ SPORT Online i nc+ GO
17:45 Szkocja - Anglia, CANAL+ SPORT2, serwisy: CANAL+ SPORT Online i nc+ GO
niedziela, 7 lutego
15:55 Irlandia - Walia, CANAL+ SPORT2, serwisy: CANAL+ SPORT Online i nc+ GO

sobota, 13 lutego
Francja – Irlandia
Walia – Szkocja
niedziela, 14 lutego
Włochy – Anglia

piątek, 26 lutego
Walia – Francja
sobota, 27 lutego
Walia - Szkocja
Anglia – Irlandia

sobota, 12 marca
Irlandia – Włochy
Anglia - Walia
niedziela, 13 marca
Szkocja - Francja

sobota, 19 marca
Walia – Włochy
Irlandia - Szkocja
Francja - Anglia

POLECANE

 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE
 

Bez wygranej w 2020 roku

NAHORNY O BRIGHTON
 

Fatum drugiej połowy

NAHORNY O BOURNEMOUTH
 

Zobacz fragmenty Ligi+ Extra

PROGRAM PROWADZĄ ANDRZEJ TWAROWSKI I KRZYSZTOF MARCINIAK