Kategoria: żużel | Grand Prix

Czy Bartosz Zmarzlik zostanie Indywidualnym Mistrzem Świata?

wt 1 października 2019

W tym roku Polak wygrał trzy rundy z cyklu Grand Prix. Przed ostatnim akcentem sezonu ma 7 punktów przewagi nad Emilem Sajfutdinowem. Początek transmisji zawodów w Toruniu w sobotę, 5 października o 18:30 w CANAL+.

Wielki finał pasjonującego w tym sezonie cyklu Speedway Grand Prix. Z wypiekami na policzkach czekamy i zapraszamy na transmisję z toruńskiej Motoareny, gdzie Bartosz Zmarzlik będzie walczył o pierwszy indywidualny tytuł mistrza świata. Jeździec Stali Gorzów przed ostatnim turniejem ma przewagę siedmiu punktów nad drugim w klasyfikacji generalnej, Emilem Sajfutdinowem, trzeci zaś Leon Madsen traci do gorzowianina już dziewięć oczek. Zmarzlik stoi więc przed życiową szansą i tylko wyjątkowy pech, oraz nieprzewidziane okoliczności, których w sporcie żużlowym nie brakuje, może pozbawić naszego zawodnika prymatu. Obecny lider cyklu w przeszłości już dwukrotnie kończył zmagania na podium; w 2016 roku Bartosz, jeszcze jako junior uplasował się na trzeciej pozycji, natomiast w minionym sezonie wywalczył srebro. Liczymy, że na Motoarenie, przed polską publicznością zdobędzie upragniony, brakujący w kolekcji złoty krążek. Spotkanie będą komentować Tomasz Dryła i Mirosław Jabłoński.