Decydujące bitwy o półfinały Ligi Mistrzów

wt 8 kwietnia 2014

W najbliższy wtorek i środę widzowie kanałów platformy nc+ przekonają się, które drużyny awansują do tegorocznych półfinałów piłkarskiej Ligi Mistrzów. Wyniki pierwszych spotkań nie przesądziły losów rywalizacji w żadnej z par, a to oznacza, że w Dortmundzie, Londynie, Madrycie i Monachium emocji nie zabraknie. Wszystkie spotkania będą komentowane na żywo ze stadionów.


8 i 9 kwietnia odbędą się mecze rewanżowe ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Zapowiadają się wielkie emocje, bo stawka jest ogromna, a wyniki pierwszych spotkań w większości przypadków kwestie awansu pozostawiają całkowicie otwartą. Wieczory z Ligą Mistrzów w kanałach sportowych nc+ rozpoczynać się będą tradycyjnie o 20:00. We wtorek do studia poprzedzającego mecze zaproszą widzów Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski, a w środę Krzysztof Marciniak i Żelisław Żyżyński.

We wtorek kibice będą świadkami meczów Borussii Dortmund z Realem Madryt i Chelsea z Paris Saint-Germain. Pierwsze ze spotkań prezentowane będzie od 20:40– zgodnie z wyborem kibiców głosujących w ramach akcji „Mistrzowski Wybór” - w CANAL+ Sport. Ekipa gospodarzy jest w trudnej sytuacji, po pierwszym meczu przegrywa z „Królewskimi” 0:3. Teraz w ich składzie zagra już jednak – pauzujący w pierwszym starciu – Robert Lewandowski. Czy będzie w stanie odwrócić losy rywalizacji i wspólnie z kolegami cieszyć z awansu? „Lewy” pokazał w poprzednim sezonie, że ma patent na Real. Ciężko będzie jednak powtórzyć wyczyn sprzed roku. Mecz z Dortmundu komentować będą Bartosz Gleń i Grzegorz Mielcarski. W nSport relacjonowana będzie we wtorkowy wieczór konfrontacja Chelsea z Paris Saint-Germain. Tu sytuacja gospodarzy również nie jest łatwa. „The Blues” w Paryżu także stracili 3 gole, ale byli w stanie zdobyć bramkę i by zakwalifikować się do półfinałów potrzebują na Stamford Bridge zwycięstwa 2:0. Na stanowiskach komentatorskich w Londynie zasiądą Rafał Dębiński i Rafał Nahorny.

W środę emocji powinno być jeszcze więcej! O 20:40 w CANAL+ Sport rozpocznie się relacja z Vicente Calderon, gdzie ekipa Atletico Madryt zagra z FC Barceloną. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1 i rewanż zapowiada się fascynująco. Obie hiszpańskie drużyny zrobią wszystko by awansować. Teoretyczny faworyt z Katalonii jest w nieco gorszej sytuacji, co tylko dodaje tej rywalizacji dramaturgii. Mecz ze stolicy Hiszpanii komentować będą Piotr Laboga i Maciej Murawski. W tym samym czasie w nSport prezentowane będzie spotkanie Bayernu Monachium z Manchesterem United. Przed pierwszym meczem większość ekspertów znacznie więcej szans dawała Bawarczykom, ale dzielna postawa „Czerwonych Diabłów” na Old Trafford sprawiła, że padł remis 1:1. Sprawa awansu jest więc nadal otwarta. Sprawozdawcami z tego meczu będą Bartosz Gleń i Grzegorz Mielcarski, którzy postarają się oddać atmosferę spotkania bezpośrednio z monachijskiej Allianz Areny.

Na mecze Ligi Mistrzów zaprasza szef redakcji sportowej nc+ Tomasz Smokowski:

Poziom sportowy pierwszych meczów ćwierćfinałowych zaostrzył nam apetyty i na rewanże czekamy w wyjątkowym napięciu. Remisy w starciach Barcelony z Atletico i Manchesteru United z Bayernem sprawiają, że spodziewać się można naprawdę wszystkiego. Na Vicente Calderon i Allianz Arenie czeka nas co najmniej po 90 minut wielkich emocji. Czy podobnie będzie w Dortmundzie i Londynie? To zależy od tego, jak ułoży się początek spotkań Borussii z Realem i Chelsea z Paris Saint Germain. Jeśli gospodarze dobrze wejdą w te mecze to również w tych konfrontacjach może być jeszcze gorąco!

Nasi komentatorzy będą obecni na wszystkich stadionach, a po zakończeniu meczów przeprowadzą rozmowy z bohaterami wydarzeń. W warszawskim studiu szczegółowo omówimy każde spotkanie, dokonamy analiz taktycznych i postaramy się rozstrzygnąć kontrowersje. Zapraszam na dwa wspaniałe wieczory z Ligą Mistrzów w nc+!


Plan najbliższych transmisji Ligi Mistrzów na antenach kanałów nc+:

wtorek, 8 kwietnia
20:00 Studio Ligi Mistrzów, CANAL+ Sport / nSport
gospodarze: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski, ekspert: Krzysztof Przytuła
20:40 Borussia Dortmund – Real Madryt, CANAL+ Sport
komentują z Dortmundu: Bartosz Gleń, Grzegorz Mielcarski
20:40 Chelsea – Paris Saint-Germain, nSport
Komentują z Londynu: Rafał Dębiński, Rafał Nahorny
20:40 Multiliga Mistrzów, CANAL+ Family
komentuje: Wojciech Zawioła
22:45 Studio Ligi Mistrzów – skróty, CANAL+ Sport / nSport
gospodarze: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski, eksperci: Krzysztof Przytuła, Piotr Salak

środa, 9 kwietnia
20:00 Studio Ligi Mistrzów, CANAL+ Sport / nSport
gospodarze: Krzysztof Marciniak, Żelisław Żyżyński, eksperci: Kazimierz Węgrzyn, Dariusz Tuzimek
20:40 Atletico Madryt - FC Barcelona, CANAL+ Sport
Komentują z Barcelony: Piotr Laboga, Maciej Murawski
20:40 Bayern Monachium – Manchester United, nSport
Komentują z Monachium: Bartosz Gleń, Grzegorz Mielcarski
20:40 Multiliga Mistrzów, CANAL+ Family
komentuje: Gabriel Waliszko
22:45 Studio Ligi Mistrzów – skróty, CANAL+ Sport / nSport
gospodarze: Krzysztof Marciniak, Żelisław Żyżyński, eksperci: Kazimierz Węgrzyn, Dariusz Tuzimek, Piotr Salak

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE