Kategoria: liga angielska

Derby Manchesteru dla "Czerwonych Diabłów"

pn 9 grudnia 2019

Manchester United pokonał na wyjeździe Manchester City 2:1 (2:0) w derbowym pojedynku rozegranym w ramach 16. kolejki angielskiej ekstraklasy.

W 23. minucie sędzia Anthony Taylor po analizie VAR zdecydował o podyktowaniu rzutu karnego dla przyjezdnych po faulu Bernardo Silvy. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Marcus Rashford i zdołał umieścić ją w siatce. Sześć minut później goście powiększyli przewagę za sprawą trafienia Anthony'ego Martiala. Reprezentant Francji dopadł do futbolówki zagranej przez Daniela Jamesa i pewnym uderzeniem pokonał Edersona. "Obywatele" jedynego gola strzelili w 85. minucie, kiedy Nicolas Otamendi wyskoczył do piłki zagranej z rzutu rożnego przez Riyada Mahreza i strzałem głową trafił do bramki. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera zanotowali szóste zwycięstwo w sezonie, mają na koncie 24 punkty i zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli. Zespół Pepa Guardioli przegrał czwarty ligowy mecz, zdobył 32 punkty, co daje mu obecnie trzecią pozycję.

Zobacz skrót derbów Manchesteru

Byliśmy fantastyczni i mieliśmy wyjątkowy początek spotkania. Atakowaliśmy za każdym razem, gdy dostaliśmy piłkę i wyglądało na to, że za każdym razem możemy strzelić gola. Mogliśmy, a nawet powinniśmy strzelić cztery lub pięć goli. To jest dowód na to jak dobrze graliśmy, a trudno jest to robić z takim przeciwnikiem. Bardzo dobrze i mądrze również broniliśmy się. Byliśmy genialni w pierwszej połowie. Potrafiliśmy dłużej przytrzymać piłkę. Nie były to zwykłe czy długie podania. Trzymaliśmy tempo i świetnie zmienialiśmy pozycje. Jestem bardzo zadowolony z chłopaków. Teraz pora na regenerację, bo jesteśmy zmęczeni, tym bardziej, że wcześniej mieliśmy także wyczerpujący mecz z Tottenhamem. Mentalność pozostała jednak silna.