Derby Merseyside i starcie Arsenal - Manchester City

pt 31 marca 2017

To będzie szlagierowa kolejka angielskiej Premier League.

Walka o prymat w Liverpoolu

Sobotni blok trzech spotkań Premier League rozpocznie o 13 starcie Liverpoolu z Evertonem. „The Toffees” nie wygrali z „The Reds” na Anfield od… 18 lat.

Na derby Merseyside do CANAL+ SPORT2 zapraszają Andrzej Twarowski oraz Rafał Nahorny. Po zakończeniu tego spotkania kibice przeniosą się na Old Trafford, by obserwować starcie Manchesteru United z West Bromwich Albion. Początek o 15:30 w CANAL+ SPORT2.

Żądny rewanżu Boruc

Sobotnie transmisje na żywo z Premier League zakończy starcie Southampton z Bournemouth Artura Boruca. Były bramkarz reprezentacji Polski nie wspomina dobrze grudniowego pojedynku ze „Świętymi”.

„The Cherries” szybko objęli prowadzenie po strzale Nathana Aké, ale ostatecznie to gracze Southampton byli górą - dzięki dwóm bramkom Jaya Rodrigueza oraz trafieniu Ryana Bertranda. Czy Boruc i spółka zdołają się zrewanżować za ostatnią porażkę? Spotkanie o 18:25 w CANAL+ SPORT2 skomentują Marcin Rosłoń oraz Krzysztof Przytuła.

Czy Fabiański zatrzyma Middlesbrough?

W niedzielę Swansea Łukasza Fabiańskiego podejmie Middlesbrough. W grudniowym starciu tych drużyn golkiper „Łabędzi” aż trzykrotnie zmuszony był wyciągać piłkę z siatki.

Victor Valdes zachował natomiast czyste konto. Czy przed własną publicznością Swansea zdobędzie komplet punktów? Transmisja meczu od 14:25 w CANAL+.

Londyński szlagier

Hitem kolejki będzie niedzielne starcie Arsenal - Manchester City. Na Etihad Stadium „Obywatele” przegrywali już od 5. minuty po trafieniu Theo Walcotta.

W drugiej części gry gospodarze zdołali jednak odwrócić losy spotkania. Już dwie minuty po gwizdku do remisu doprowadził Leroy Sane, a wynik na 2:1 dla „The Citizens” ustalił w 71. minucie Raheem Sterling. Obecna forma Arsenalu pozostawia wiele do życzenia. W ostatnich 5. meczach podopieczni Arsene’a Wengera wygrali tylko raz. Pozostałe 4 spotkania padały łupem rywali. W Anglii głośno mówi się o dymisji francuskiego szkoleniowca.

Więcej o lidze angielskiej

Według niektórych mediów Wenger zadecydował już o odejściu z Arsenalu po zakończeniu obecnego sezonu. W takiej atmosferze już w niedzielę londyńczycy będą starać się pokonać „The Citizens”. Transmisja od 16:55 w CANAL+ SPORT2. Mecz skomentują Marcin Rosłoń i Przemysław Rudzki.