Druga kolejka Premier League: Manchester City kontra Tottenham

wt 13 sierpnia 2019

W drugiej kolejce Premier League hitowo zapowiada się starcie Manchesteru City z Tottenhamem. Widzowie nc+ od soboty do poniedziałku zobaczą na żywo aż sześć spotkań.

Manchester City - Tottenham

Mecz z West Hamem w wykonaniu The Citizens był bliski perfekcji. I tak ma wyglądać cały sezon zespołu Pepa Guardioli. Do składu wrócił Kevin de Bruyne, doskonale zaprezentował się Riyad Mahrez, a Raheem Sterling zanotował hat-tricka. Mimo wysokiego zwycięstwa eksperci podkreślają, że City stać na jeszcze lepszą grę. Kadra drużyny jest niezwykle wyrównana - Guardiola praktycznie mógłby wystawić dwie porównywalne jedenastki. Czy The Citizens w tym sezonie zdominują rozgrywki? Już w sobotę przekonamy się jak poradzą sobie na tle mocniejszego rywala. Mistrzowie Anglii w drugiej kolejce podejmą Tottenham.

Tottenham, który również rozpoczął kampanię od zwycięstwa. Spurs, nie bez problemów, pokonali Aston Villę 3-1, choć do 73. minuty przegrywali 0-1. Wyrównał nowy nabytek, Tanguy NDombele, dla którego był to pierwszy gol w Premier League. Wcześniej Francuz reprezentował barwy Olympique Lyon. W końcówce sprawy w swoje ręce wziął Harry Kane. Napastnik Spurs między 86 i 90. minutą zdobył dwie bramki i zapewnił Tottenhamowi komplet punktów.

Ostatnie cztery mecze w Premier League między Manchesterem City a Tottenhamem kończyły się zwycięstwami The Citizens. Aby przypomnieć sobie ostatni punkt zdobyty przez Spurs musimy cofnnąć się do początku 2017 roku - wówczas 21 stycznia padł wynik 2:2. Dwa ostatnie spotkania City zwyciężali w stosunku 1-0. Ostatni gol dla Tottenhamu w starciach z City padł 14 kwietnia 2018. Jego autorem był Christian Eriksen.