Kategoria: boks zawodowy

Durda: Santa Cruz faworytem walki z Martinezem

pt 26 lutego 2016

Bokserki wieczór z Anaheim w Kalifornii uświetni pojedynek Leo Santa Cruza i Kiko Martineza o tytuł mistrz świata kategorii piórkowej federacji WBA. Transmisja w nocy z soboty na niedzielę o 3:45 w CANAL+ SPORT2.


sobota/niedziela, 27/28 lutego
03:45, Gala z Anaheim, CANAL+SPORT2
komentują: Edward Durda, Grzegorz Proksa


Swój wielki talent pięściarski zaprezentował już jako 15-latek sięgając po Mistrzostwo Świata kadetów, karierę amatorską zakończył z imponującym bilansem 148-7. Na zawodowym ringu zadebiutował w wieku 18 lat i rozpoczął triumfalny marsz usłany kolejnymi trofeami. 2 czerwca 2012 roku wywalczył Mistrzostwo Świata IBF w kategorii koguciej pokonując Vusi Malinge z RPA, 24 sierpnia 2013 sięgnął po pas championa globu federacji WBC w wadze super-koguciej wygrywając z Victorem Terrazasem z Meksyku - opisuje Leo Santa Cruza, Edward Durda.29 sierpnia 2015 na jego biodrach zawisł kolejny pas, trzeciej już kategorii wagowej, Mistrza Świata wagi piórkowej WBA po triumfie nad jego rodakiem, Abnerem Maresem - kontynuuje Durda.

Rywalem Meksykanina będzie doświadczony hiszpański wojownik Kiko Martinez, były Mistrz Świata IBF w wadze super-koguciej i Europy w kategorii koguciej.

"Sensacyjny", jak nazywany jest pretendent, będzie musiał przetrwać między linami ringu "Trzęsienie ziemi" (taki przydomek ma obrońca tytułu). Faworytem tej konfrontacji jest niewątpliwie niepokonany Meksykanin, ale Martinez także ma w pięściach nieliche argumenty, o czym świadczy aż 26 wygranych przez nokaut w 35 wygranych walkach - podsumowuje Durda.

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE