Ekstra plus/ekstra minus: 16. kolejka

wt 22 listopada 2016

W 16. kolejce LOTTO Ekstraklasy piłkarze strzelili aż 34 gole. Bezkonkurencyjnie najlepszym zawodnikiem minionej serii gier był Adam Gyurcso, który strzelił Wiśle Kraków aż 4 gole.

PLUSY

1) Adam Gyurcso

Jak nie strzelał to nie strzelał, ale jak odpalił… 4 gole w jednym meczu – to się często nie zdarza.

Takiej sztuki w meczu z Wisłą Kraków dokonał pomocnik Pogoni Szczecin, Adam Gyurcso. Były to… pierwsze trafienia Węgra w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy. Gwiazdka kolejki przyznana przez redakcję sportową nc+ nie dziwi, podobnie jak tytuł „Zawodnika Kolejki” przyznawany przez kibiców na facebookowym profilu CANAL+ SPORT. Po prostu Adam Gyurcso show!

2) Rekordowe 34 gole

Piątek – 9 goli. Sobota – 15 goli. Niedziela – 7 goli. Poniedziałek – 3 gole. Razem 34 bramki. Tak, tak, mamy rekord! W tym sezonie LOTTO Ekstraklasy tylu goli w jednej kolejce jeszcze nie oglądaliśmy. Do tak znakomitego wyniku najbardziej przyczynili się piłkarze Pogoni, którzy zaaplikowali krakowskiej Wiśle aż 6 bramek. Ilość – super, jakość? Też! Przypomnijcie sobie choćby jednego z goli Adama Gyurcso lub uderzenie Odjidji-Ofoe. Palce lizać! Oby tak dalej Panowie!

3) Legia Jacka Magiery

Rzućmy okiem na liczby. Besnik Hasi – 9 meczów, 9 punktów. Jacek Magiera – 6 meczów, 15 punktów, remis z Realem Madryt w Lidze Mistrzów UEFA. Na 7 spotkań w LOTTO Ekstraklasie tylko jedna porażka (3:2 w Szczecinie z Pogonią). Do formy doszedł Vadis Odjidja-Ofoe, pewnym punktem defensywy w ostatnich spotkaniach jest, pomijany przez Albańczyka, Jakub Rzeźniczak. W 16. kolejce Legię czekał, wydawałoby się trudny mecz. W końcu wyjazdowe spotkanie z liderem nigdy nie należy do najłatwiejszych. To była różnica co najmniej dwóch klas. Mistrzowie Polski nie dali Jagiellonii żadnych szans. Legia wchodzi na mistrzowską ścieżkę.

Taras Romańczuk, piłkarz Jagiellonii Białystok
Jeśli ktoś twierdzi, że Legia ma słaby sezon to się myli. Legia ma bardzo silny zespół.

LOTTO Ekstraklasa - aktualności, plan transmisji, materiały wideo, wyniki

MINUSY:

1) Brutal Bożok

Miroslav Bożok całkowicie stracił głowę. To mógł być koniec kariery dla obrońcy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, Patryka Fryca. Rywalizacja rywalizacją, punkty punktami, kasa kasą, ale… apelujemy do wszystkich, aby pamiętali co jest w życiu najważniejsze. Zdrowie ponad wszystko.

Doceniamy to, co zrobił Bożok następnego dnia. I cieszymy się, że Patrykowi nic poważniejszego się nie stało. Miałeś chłopie sporo szczęścia.

2) Diego Ferraresso

91 minuta spotkania Piast – Cracovia. Marcin Budziński strzela na 2-1 dla “Pasów”, cała ławka rezerwowych z radości wyskakuje na murawę boiska w Gliwicach. Mateusz Cetnarski długo ściska Marcina Budzińskiego. Wydaje się, że takie momenty budują drużynę. Wydaje się, że to może być moment przełomowy dla Cracovii.
5 minut później zrozpaczeni piłkarze gości płaczą opuszczając gliwickie boisko. Płaczą, bo Diego Ferraresso w niegroźnej sytuacji sfaulował w polu karnym Sandro Gotala, który z zimną krwią zamienił „jedenastkę” na gola. W 5 minut z nieba do piekła. Taką podróż zapewnił swoim kolegom bułgarski piłkarz brazylijskiego pochodzenia.

3) Górnik Łęczna

Wydawałoby się, że mecz dwóch ostatnich drużyn w tabeli dla każdej z nich powinien oznaczać walkę na śmierć i życie. Tak też do tego spotkania podeszli zawodnicy Waldemara Fornalika. Zmotywowani, skoncentrowani od pierwszej minuty, świadomi wagi rozgrywanych zawodów. Dużo się nie pomylimy pisząc, że byli jedyną drużyną występującą w sobotę na boisku w Lublinie. Gospodarze przeszli obok meczu. Obok bardzo ważnego meczu. Wynik 0-4 mówi wszystko. Górnika w Lublinie po prostu nie było.