Ekstra plus/ekstra minus: 6. kolejka

wt 23 sierpnia 2016

Podsumowujemy szóstą kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Na dnie tabeli... Wisła Kraków i Lech Poznań. Na dwunastą (!) pozycję spadli mistrzowie Polski, Legia Warszawa.

PLUSY

1) Adam Marciniak

Ile razy Adam Marciniak strzelił dwa gole w jednym meczu Ekstraklasy? Przed szóstą kolejką odpowiedzielibyśmy: zero. W sobotę Marciniak dokonał czegoś, czego nikt się po nim nie spodziewał. Piłkarz Arki dwukrotnie pokonał Arkadiusza Malarza i zapewnił pierwsze, historyczne zwycięstwo zespołowi z Gdyni w Warszawie. Marciniak został wybrany najlepszym zawodnikiem tej serii gier przez redakcję sportową nc+. Wygrał również w głosowaniu kibiców. Szósta kolejka LOTTO Ekstraklasy miała jednego aktora.

2) Forma Pogoni Szczecin

Ruszyła szczecińska machina. „Portowcy” potrzebowali kilka kolejek, aby wjechać na właściwe tory, ale teraz… grają jak z nut. Dwa ostatnie spotkania to komplet punktów, siedem strzelonych goli, zero straconych. Jeszcze dwa tygodnie temu niektórzy szukali nowego trenera dla szczecińskiego zespołu. W tej chwili wydaje się to absurdalne. W piłce (a szczególnie w polskiej piłce) sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Dziś jesteś Bogiem, jutro jesteś nieudacznikiem. Na szczęście włodarze Pogoni przetrwali moment krytyki i pozwolili Moskalowi dalej pracować z zespołem. Przyniosło to same pozytywne skutki.

3) Aleksandar Kovacević

W poprzednich meczach nie mógł grać z powodu… limitu zawodników spoza Unii Europejskiej. Z Jagiellonią zagrał po raz pierwszy od początku spotkania. Aleksandar Kovacević odwdzięczył się Piotrowi Nowakowi w najlepszy z możliwych sposobów. W meczu o pozycję lidera LOTTO Ekstraklasy strzelił jedną z najpiękniejszych bramek w tym sezonie. Oprócz tego, wyłączył z gry najlepszego zawodnika białostocczan – Konstantina Vassiljeva. Taki człowiek poza kadrą Lechii? To się chyba więcej nie zdarzy.
MINUSY

1) Besnik Hasi

Porażka porażką. Emocje emocjami. Niektórych rzeczy nie da się jednak usprawiedliwić. Zachowanie Besnika Hasiego po przegranym 1-3 spotkaniu z Arką oceniamy jako naganne. Albański szkoleniowiec publicznie „ukrzyżował” i odsunął od zespołu trzech zawodników: Jakuba Rzeźniczaka (najbardziej utytułowanego piłkarza Legii w obecnej kadrze), Tomasza Brzyskiego i Stojana Vranjesa. Jeśli takie posunięcia mają budować dobrą atmosferę w zespole przed rewanżowym meczem z Dundalk to… gratulujemy.2) Wisła Kraków

To była piąta porażka "Białej Gwiazdy" z rzędu. Tym razem Wisła poległa w Kielcach. Nic nie wskazuje na poprawę sytuacji. No może jedno - Jakub Meresiński nie ma już nic wspólnego z krakowskim klubem. Nowym właścicielem spółki Wisła Kraków SA zostało Towarzystwo Sportowe Wisła - poinformował krakowski klub. Jednak czy to realnie wpłynie na dyspozycję sportową podopiecznych Dariusza Wdowczyka? Czy kłopoty organizacyjne mogą usprawiedliwiać fatalną formę piłkarzy?

3) Skuteczność

W szóstej kolejce LOTTO Ekstraklasy padło tylko 10 bramek, co daje średnio 1,25 gola na mecz. Tak słabego weekendu pod względem liczby bramek nie było bardzo dawno. A to co działo się w piątkowych spotkaniach… takich obrazków nie chcemy więcej oglądać. Powiedzmy sobie szczerze – piątkowe mecze to nie był poziom LOTTO Ekstraklasy. Szczególnie źle wyglądało starcie Śląska Wrocław z Wisłą Płock. Pewnych rzeczy nie przystoi robić piłkarzowi w najwyższej klasie rozgrywkowej. W siódmej serii gier musi być lepiej, bo gorzej… być nie może.

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE