FANI CANAL+ SPORT PODSUMOWALI PIŁKARSKI ROK. REKORDOWE STATYSTYKI GŁOSOWAŃ W INTERNECIE

pn 30 grudnia 2013

Ponad 86 tysięcy głosów w wyborach na najlepszą jedenastkę T-Mobile Ekstraklasy, blisko 6 tysięcy komentarzy pod postem związanym z największym + jesieni oraz około 12,5 tysiąca zgłoszeń w zabawie na najciekawsze mecze 2013 roku – tak imponujące statystyki zanotowały fanpage CANAL+ Sport na facebooku oraz oficjalna strona internetowa stacji. W ostatnich dniach grudnia za ich pośrednictwem kibice przyznali swoje wyróżnienia.

Tuż po zakończeniu rundy jesiennej rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy CANAL+ umożliwił kibicom piłkarskim wybór najlepszych zawodników występujących na polskich boiskach. Od 18 do 23 grudnia za pośrednictwem fanpage’a stacji w serwisie facebook miłośnicy futbolu mogli wybierać „największy + jesieni” – najlepszego ich zdaniem piłkarza ligi polskiej. Pod postem pojawiły się 5734 komentarze z propozycjami nadsyłanymi przez kibiców. Taka liczba to najwyższy wynik w historii profilu, który śledzi obecnie blisko 180 tys. osób. Ostatecznie w głosowaniu zwyciężył pomocnik Jagiellonii Białystok Dani Quintana. Za jego plecami uplasowali się Arkadiusz Głowacki z Wisły Kraków oraz Mateusz Zachara z Górnika Zabrze.

Równolegle, od 19 grudnia, przez cztery kolejne dni na stronie www.canalplus.pl fani mogli wybierać „jedenastkę na +”. Za pomocą specjalnej aplikacji oddano rekordową liczbę 86 774 głosów. Pierwszego dnia kibice wyselekcjonowali bramkarza, a w kolejnych trójkę obrońców, czwórkę pomocników i trójkę napastników. Finalnie, „jedenastka na +” kibiców przedstawia się następująco: Miśkiewicz – Olkowski, Głowacki, Brzyski – Quintana, Garguła, Chrapek, Guerrier – Zachara, Brożek, Paixao.

Między 27 a 30 grudnia, także za pośrednictwem oficjalnej witryny stacji, miłośnicy piłki nożnej mogli wybrać najbardziej pasjonujące mecze 2013 roku. Wśród spotkań europejskich pucharów zwyciężyło kwietniowe starcie poprzedniej edycji Ligi Mistrzów Borussia Dortmund – Real Madryt (4:1), z meczów T-Mobile Ekstraklasy wybrano majową konfrontację Lechii Gdańsk z Ruchem Chorzów (4:4), a ze spotkań lig zagranicznych na 1. miejscu uplasowała się grudniowa rywalizacja Manchesteru City z Arsenalem (6:3). W ciągu 4 dni zabawy oddano 12 695 głosów.

- Od początku nowego sezonu naszym celem było wzmocnienie interakcji między widzami, a redakcją sportową nc+. Trwająca od lipca na facebooku wspólna zabawa na „największy + meczu” oraz „największy + kolejki”, gdzie fani mogą wyróżniać piłkarzy T-Mobile Ekstraklasy, pokazuje, że postawienie na mutiscreening było słusznym założeniem – mówi Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji nc+ - Wielkie zainteresowanie potwierdziło, że sprostaliśmy również oczekiwaniom samych kibiców. Ostatnie zabawy podsumowujące 2013 rok utwierdziły nas w przekonaniu, że CANAL+ Sport, jako czołowa stacja sportowa w Polsce, jest także liderem jeśli chodzi o udział fanów w aktywnościach internetowych oraz w social media. Już teraz zapraszam kibiców na kolejne zabawy i niespodzianki jakie zaplanowaliśmy na 2014 rok” – dodaje Arkadiusz Mierzwa.

„Największy + meczu” i „największy + kolejki” to zabawy organizowane od początku sezonu 2013/2014 za pośrednictwem profilu CANAL+ Sport na facebooku (www.facebook.pl/CANALplussport). Kibice wyłaniają w nich najlepszych piłkarzy poszczególnych meczów T-Mobile Ekstraklasy jeszcze w ich trakcie. Wyniki ogłaszane są na żywo podczas transmisji i programów antenowych CANAL+ Sport. Tylko jesienią zanotowano 64 045 komentarzy. Za pośrednictwem oficjalnej strony www.canalplus.pl miłośnicy futbolu w ramach zabawy „Mistrzowski wybór” decydują jakie mecze Ligi Mistrzów zostaną zaprezentowane na antenach kanałów nc+.

POLECANE

 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE
 

Bez wygranej w 2020 roku

NAHORNY O BRIGHTON
 

Fatum drugiej połowy

NAHORNY O BOURNEMOUTH
 

Zobacz fragmenty Ligi+ Extra

PROGRAM PROWADZĄ ANDRZEJ TWAROWSKI I KRZYSZTOF MARCINIAK