FINAL4 VELUX EHF: VIVE Tauron Kielce gra o wszystko

śr 25 maja 2016

Wielkie kluby, wielkie gwiazdy, wielki turniej. W najbliższy weekend w Kolonii odbędzie się FINAL4 Velux EHF Ligi Mistrzów z udziałem Vive Tauronu Kielce.

FINAL4 Velux EHF Ligi Mistrzów u każdego fana piłki ręcznej powoduje szybsze bicie sera. W tym turnieju grają już tylko najlepsi z najlepszych. Na antenie CANAL+ SPORT transmitowane będą wszystkie mecze, które wyłonią zwycięzcę tych prestiżowych rozgrywek. Drugi raz z rzędu, a trzeci w historiiw elitarnym gronie wystąpi Vive Tauron Kiece. Mistrzowie Polski w ½ finału spotkają się z Paris Saint-Germain Handball. O otoczce turnieju i szansach kielczan na awans do finału w studiu zlokalizowanym w Lanxess Arenie (początek w sobotę o 14:15) dziennikarz nc+ Piotr Karpiński porozmawia z ekspertami nc+: triumfatorem tych rozgrywek z 2013 r. Marcinem Lijewskim oraz Michałem Matysikiem. Widzowie zobaczą również wiele materiałów poświęconych gwiazdom turnieju oraz wywiady z zawodnikami, które przeprowadzą reporterzy Bartosz Ignacik i Piotr Bugajny. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o 15:15, a mecz będą komentować Robert Skrzyński i Jacek Będzikowski.W barwach francuskiego zespołu występują lider klasyfikacji strzelców Mikkel Hansen, MVP ostatniego turnieju Nikola Karabatić oraz wielu wybitnych zawodników, którzy mogą się poszczycić największymi sukcesami na szczeblu klubowym i reprezentacyjnym. Vive Tauron, który przed rokiem zajął trzecią pozycję, ma już swoją ugruntowaną markę na arenie międzynarodowej i wielokrotnie wygrywał ważne batalie z renomowanymi rywalami. Teraz przed Michałem Jureckim, Karolem Bieleckim, Sławomirem Szmalem i resztą stoi zadanie wywalczenia historycznego awansu do finału.Po zakończeniu meczu, o 17:00 transmisja przeniesie się do studia, gdzie kibice poznają opinie i komentarze ekspertów.

W drugim półfinale, o 18:00 podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach spotkają się MVM Veszprem i THW Kiel, Doświadczona i utytułowania węgierska ekipa rok temu okazała się lepsza, a teraz dodatkowo jest wzmocniona rozgrywającym Aronem Palmarssonen, który opuścił szeregi mistrza Niemiec. Kiel to etatowy uczestnik turnieju finałowego - w sześciu dotychczasowych edycjach grał pięciokrotnie. Do Kolonii ekipa Alfreda Gislasona pojedzie opromieniona efektowną ćwierćfinałową rywalizacją z ubiegłorocznym triumfatorem, FC Barceloną Lassa. Komentatorami będą Krzysztof Bandych i Jacek Będzikowski.

O tym, kto wygra najważniejsze klubowe rozgrywki i kto stanie na podium, kibice przekonają się w niedzielę. Studio przed spotkaniem o 3. miejsce rozpocznie się o 14:15.Finał VeluxEHF Ligi Mistrzów sezonu 2015/2016 zaplanowano na 17:45, a analizy pomeczowe i wywiady potrwają do 20:30.

Na FINAL4 Velux EHF Ligi Mistrzów zaprasza dziennikarz nc+, Piotr Karpiński:

Przed nami turniej, którego w zasadzie nie trzeba reklamować. Każdy fan piłki ręcznej wie, co oznaczają te słowa: Final Four Ligi Mistrzów. Każdy chce tam być. Każdy kibic, każdy zawodnik, każdy trener, każdy dziennikarz zajmujący się piłką ręczną. W Kolonii co roku odbywa się turniej magiczny. Dawka emocji jest olbrzymia. Poziom sportowy na absolutnym topie. Na trybunach szaleństwo, a na boisku plejada gwiazd. W jednym i w drugim miejscu kolejny raz spotkamy ludzi z Kielc. Kibice Vive jak zwykle będą w Kolonii najgłośniejsi, a zawodnicy kolejny raz dadzą z siebie maxa. Na ile to wystarczy? Nie wiem. Stawka jest niebywale wyrównana. Przygotowując się do turnieju, sporo czasu spędziliśmy w Kielcach. Rozmawialiśmy z zawodnikami i trenerami. Większość z nich na hasło: "FinalFour" odpowiada: "spełnienie marzeń". Kapitan Vive Michał Jurecki powiedział mi jednak: "Dla mnie to już codzienność, jadę tam kolejny raz. Ale jadę nie tylko po to, by zagrać w finale. Ja ten finał planuję wygrać". I ja bardzo chciałbym, by Michał z kolegami zrealizowali swoje plany!

Dla ekipy nc+ pokazującej przez cały sezon mecze Ligi Mistrzów, wizyta w Kolonii to również ukoronowanie całorocznej pracy. My też gramy tam swój finał. Mam nadzieję, że nasi widzowie będą zadowoleni z tego, jak się zaprezentujemy. Ponad 6h godzin transmisji w sobotę i niedzielę - to powinna być dawka, która usatysfakcjonuje naszą publiczność. Studio w Kolonii rozpoczynamy zarówno w sobotę jak i w niedzielę o 14.15 czyli godzinę przed pierwszym meczem. Kończymy po 20. Scenariusz jest już napisany, materiały mamy już gotowe, gości mamy zaproszonych. Nie znamy tylko wyników. Ale jesteśmy optymistami :)Plan transmisji FINAL4 Velux EHF Ligi Mistrzów w CANAL+ SPORT:

sobota, 28 maja:
14:15 Studio FINAL4 Velux EHF Ligi Mistrzów z Kolonii
gospodarz: Piotr Karpiński, goście: Marcin Lijewski, Michał Matysik; reporterzy: Bartosz Ignacik, Piotr Bugajny
15:15 Vive Tauron Kielce – Paris Saint-Germain Handball
komentarz: Robert Skrzyński, Jacek Będzikowski
17:00 Studio FINAL4 Velux EHF Ligi Mistrzów z Kolonii
gospodarz: Piotr Karpiński, goście: Marcin Lijewski, Michał Matysik; reporterzy: Bartosz Ignacik, Piotr Bugajny
18:00 MVM Veszprem – THW Kiel
komentarz: Krzysztof Bandych, Jacek Będzikowski
20:00 Studio FINAL4 Velux EHF Ligi Mistrzów z Kolonii
gospodarz: Piotr Karpiński, goście: Marcin Lijewski, Michał Matysik; reporterzy: Bartosz Ignacik, Piotr Bugajny

niedziela, 29 maja:
14:15 Studio FINAL4 Velux EHF Ligi Mistrzów z Kolonii
gospodarz: Piotr Karpiński, goście: Jacek Będzikowski, Marcin Lijewski; reporterzy: Bartosz Ignacik, Piotr Bugajny
15:15 Mecz o 3. miejsce FINAL4 Velux EHF Ligi Mistrzów
komentarz: Robert Skrzyński, Michał Matysik
17:00 Studio FINAL4 Velux EHF Ligi Mistrzów z Kolonii
gospodarz: Piotr Karpiński, goście: Jacek Będzikowski, Marcin Lijewski; reporterzy: Bartosz Ignacik, Piotr Bugajny
18:00 Mecz o 1. miejsce FINAL4 Velux EHF Ligi Mistrzów
komentarz: Krzysztof Bandych, Michał Matysik
20:00 Studio FINAL4 Velux EHF Ligi Mistrzów z Kolonii
gospodarz: Piotr Karpiński, goście: Jacek Będzikowski, Marcin Lijewski; reporterzy: Bartosz Ignacik, Piotr Bugajny

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE