Kategoria: Liga Mistrzów

Firmino marnuje rzut karny: skrót meczu Liverpool - Sevilla

cz 14 września 2017

Piłkarze "The Reds" na własne życzenie nie zdobyli kompletu punktów w meczu przeciwko hiszpańskiej Sevilli.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla gospodarzy. Już po 6. minutach gry Sevilla prowadziła 1-0 po golu Ben Yeddera i fatalnym błędzie jednego z obrońców "The Reds". Później jednak Liverpool przejął kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Odpowiedź nadeszła kwadrans po utracie gola. Były gracz Sevilli, Alberto Moreno dograł piłkę w pole karne idealnie do Roberta Firmino, który takich sytuacji nie zwykł marnować. Było 1-1. Jeszcze w pierwszej połowie podopieczni Jurgena Kloppa wyszli na prowadzenie. Salah odzyskał piłkę na połowie gości, zdecydował się na strzał zza pola karnego, a piłka tak niefortunnie odbiła się od Simona Kjaera, że zupełnie zmyliła bramkarza hiszpańskiego zespołu i wpadła do siatki.

Tuż przed przerwą doszło do jednej z najważniejszych sytuacji w tym spotkaniu. W polu karnym Sevilli faulowany był Mane. Przed wielką szansą podwyższenia na 3-1 stanął Firmino, ale... po jego strzałę z 11 metrów piłka trafiła w słupek. To zemściło się na piłkarzach gospodarzy, bowiem w 2. połowie goście wyrównali. Gola na 2-2 po podaniu Muriela zdobył Correa. Liverpool nie zdołał już odzyskać prowadzenia.