Gala PGE Ekstraligi 2015 – uroczyste podsumowanie sezonu żużlowego

wt 6 października 2015

Znamy już najlepsze drużyny sezonu 2015. Czas podsumować rozgrywki i przyznać wyróżnienia indywidualne bohaterom ligowej rywalizacji. 12 października w Warszawie odbędzie się Gala PGE Ekstraligi wieńcząca sezon żużlowy. Poznamy na niej laureatów nagród – Szczakieli – w ośmiu kategoriach. W jednej wybór ważyć będzie się do ostatniej chwili a dokonają go kibice, głosując na „Rajdera Sezonu 2015”. Transmisja Gali w najbliższy poniedziałek o godz. 20:00 w nSport+.


W pięciu spośród ośmiu kategorii, w których przyznane zostaną wyróżnienia na podsumowującej sezon żużlowy uroczystej Gali PGE Ekstraligi, wybór należał do zawodników, trenerów, menedżerów i prezesów klubów. To oni - w specjalnych, tajnych i anonimowych ankietach – decydowali, kto zostanie najlepszym polskim zawodnikiem, najlepszym zawodnikiem zagranicznym, najlepszym juniorem, najlepszym trenerem (menedżerem) oraz debiutantem sezonu 2015 w PGE Ekstralidze. Ich wybory zostaną ogłoszone 12 października.

Rywalizacja była ostra i bardzo wyrównana. Po raz pierwszy w historii polskiego żużla oddaliśmy decyzje w ręce zawodników, trenerów, menedżerów i prezesów klubów. Wspólnie z nc+ uznaliśmy, iż będzie to zupełnie coś nowego. Sam osobiście nie mogę się już doczekać wyników tego głosowania!- powiedział Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej.

Nominacje - poza kategorią Debiut Sezonu – zostały dokonane na podstawie klasyfikacji zawodników według średnich biegopunktowych za minione rozgrywki. W kategorii Najlepszy trener/ menedżer nie można było głosować na przedstawiciela swojej drużyny.

Jedna z nagród trafi w ręce zawodnika wybranego przez kibiców Rajderem Sezonu. Przez cały sezon fani czarnego sportu mogli w trakcie meczów oraz na zakończenie kolejek wskazywać swoich faworytów. Głosowali także na najlepszego zawodnika danego miesiąca. Teraz zdecydują, kto powinien dostać pamiątkową statuetkę dla bohatera sezonu. W stawce finałowej znaleźli się Rajderzy Miesiąca: kwietnia (Martin Vaculik – Unia Tarnów), maja i czerwca (Piotr Pawlicki – FOGO Unia Leszno) lipca, sierpnia i września (Janusz Kołodziej – Unia Tarnów) oraz zawodnik, któremu kibice przyznali w osobnym głosowaniu dziką kartę (Bartosz Zmarzlik – MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów). Decydujące głosowanie prowadzone jest na stronie internetowej i zostanie zakończone dopiero w trakcie poniedziałkowej Gali.

W tej kategorii decyzja należy do naszych wyjątkowych ekspertów, czyli kibiców. Przez cały sezon akcja była w ich rękach i w ostatnim wyścigu również ich głos zdecyduje, kto otrzyma to specjalne wyróżnienie dla Rajdera Sezonu – mówi Marcin Majewski, szef działu speedwaya redakcji sportowej nc+.

Podczas Gali wyróżniony zostanie także Wyścig Sezonu PGE Ekstraligi, a więc najciekawszy bieg, który w minionych rozgrywkach rozgrzał do czerwoności oglądających go kibiców. W ósmej kategorii, w której przyznany zostanie Złoty Szczakiel, przewidziana jest specjalna niespodzianka.

Podczas Gali PGE Ekstraligi we wszystkich kategoriach wręczane będą specjalne statuetki – Szczakiele. To forma uhonorowania polskiego indywidualnego mistrza świata na żużlu z 1973 roku – Jerzego Szczakiela, który będzie gościł na uroczystości osobiście.

Gala PGE Ekstraligi będzie transmitowana w poniedziałek, 12 października od godz. 20.00 na antenie nSport+.

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE