Gergo Lovrencsics największym plusem sezonu

cz 5 czerwca 2014

Podczas poniedziałkowej Gali Ekstraklasy nagrodzeni zostali najlepsi piłkarze oraz trener w rozgrywkach 2013/2014. W kategorii Największy Plus Sezonu zwyciężył zawodnik Lecha Poznań Gergo Lovrencsics.

O przyznaniu wyróżnienia pomocnikowi wicemistrza Polski zadecydowali kibice w specjalnym głosowaniu na stronie internetowej canalplus.pl . Oddanych zostało ponad 31 500 głosów, a zwycięzcę od Marcina Robaka z Pogoni Szczecin dzieliły zaledwie 144 głosy (niespełna 0,5%).

Transmisję poniedziałkowej Gali Ekstraklasy obejrzało w kanałach sportowych platformy nc+ ponad 102 tysiące widzów - w CANAL+ Sport relację śledziło średnio 78 912 widzów, a w nSport 23 560. Jest to wynik ponad dwa razy wyższy od ubiegłorocznego.

Przyznanie Największego Plusa Sezonu podczas uroczystej Gali Ekstraklasy jest zwieńczeniem trwającej przez całe rozgrywki 2013/2014 akcji dla kibiców organizowanej na profilu CANAL+ Sport na Facbooku (www.facebook.pl/CANALplussport). Przez 37 kolejek, w każdym ze spotkań, a więc w blisko 300 meczach, kibice za pośrednictwem fanpage’a stacji mogli wybierać Największy+ Meczu. Zostawali nimi gracze, którzy zdaniem widzów najbardziej wyróżniali się na boisku. Przez cały okres trwania zabawy oddano blisko 100 tysięcy głosów. Wynik ogłaszany był na żywo na antenie kanałów nc+ przez komentatorów, tuż po zakończeniu spotkań. Na tej podstawie powstawała lista nominowanych do wyróżnienia Największy+ Kolejki. Zwycięzcy poszczególnych serii spotkań trafiali z kolei do grupy nominowanych do Największego+ Jesieni, Największego+ Wiosny i Największego+ Rundy Finałowej. Tak Dani Quintana, Marcin Robak i Gergo Lovrencsics znaleźli się w trójce rywalizującej o Największego Plusa Sezonu.

Decydujące głosowanie rozpoczęło się w piątek, 30 maja a zakończyło w trakcie trwania Gali Ekstraklasy. Rywalizacja była niezwykle wyrównana i oscylowała wokół remisu. O sukcesie Gergo Lovrencsicsa z Lecha Poznań przesądziło zaledwie 0,46% wszystkich głosów kibiców. Węgier otrzymał 41,52 % głosów, a drugi w tej klasyfikacji zawodnik Pogoni Szczecin Marcin Robak miał ich 41,06 %. W sumie na trójkę nominowanych, których stawkę uzupełniał Dani Quintana z Jagiellonii Białystok, oddano ponad 31 500 głosów.

Zwycięzcę w kategorii Największy Plus Sezonu podczas uroczystej Gali Ekstraklasy ogłosił prezes platformy nc+ Julien Verley.

- Jestem bardzo dumny, że mogę reprezentować widzów nc+, którzy są wielkimi fanami T-Mobile Ekstraklasy i świetnymi ekspertami. Poprosiliśmy kibiców, by zagłosowali na piłkarza, który ich zdaniem zasługuje na miano największego plusa sezonu. Zebraliśmy ponad 31 tysięcy głosów. To niesamowite, że różnica między pierwszą dwójką wyniosła zaledwie 144 głosy! – powiedział Prezes nc+, Julien Verley.


Zwycięzca nie mógł niestety osobiście odebrać nagrody, gdyż po niedzielnym meczu z Legią musiał wyjechać na zgrupowanie reprezentacji Węgier. Podziękował jednak uczestnikom Gali i widzom nc+ za pośrednictwem łączenia satelitarnego.

- Dziękuję bardzo za tę nagrodę, dziękuję zespołowi oraz trenerom i kibicom. To był udany sezon dla mnie. Jestem trochę zaskoczony, bo w Ekstraklasie gra przecież wielu świetnych piłkarzy, ale teraz wiem, że idę w dobrym kierunku. Troszkę mi jednak smutno, bo nie mogę być z wami na ceremonii, ale proszę bawcie się grzecznie w Warszawie – powiedział pomocnik Lecha Poznań.

Nagrodę w imieniu zawodnika odebrał trener „Kolejorza” Mariusz Rumak.

Podczas uroczystej Gali Ekstraklasy przyznano wyróżnienia najlepszym zawodnikom ligi w sezonie 2013/2014. Zwycięzcą w kategorii Piłkarz Roku został gracz Legii Warszawa Miroslav Radović. Serb otrzymał także statuetkę dla Pomocnika Roku. W pozostałych kategoriach zwycięzcami okazali się: Michał Masłowski (Zawisza Bydgoszcz, Odkrycie Sezonu), Dusan Kuciak (Legia Warszawa, Bramkarz Sezonu), Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków, Obrońca Sezonu), Marcin Robak (Pogoń Szczecin, Napastnik Sezonu) i Jan Kocian (Ruch Chorzów, Trener Sezonu). Wyboru najlepszych – nominacje wskazała kapituła dziennikarzy sportowych - dokonali piłkarze i szkoleniowcy zespołów T-Mobile Ekstraklasy. Największy Plus Sezonu był wyjątkową kategorią, gdyż od nominacji aż po decydujące rozstrzygnięcie głos należał do kibiców.

Kolejny sezon T-Mobile Ekstraklasy rozpocznie się 18 lipca. Transmisje rozgrywek będzie można śledzić wyłącznie w kanałach sportowych platformy nc+.

POLECANE

 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE
 

Bez wygranej w 2020 roku

NAHORNY O BRIGHTON
 

Fatum drugiej połowy

NAHORNY O BOURNEMOUTH
 

Zobacz fragmenty Ligi+ Extra

PROGRAM PROWADZĄ ANDRZEJ TWAROWSKI I KRZYSZTOF MARCINIAK