Kategoria: żużel | Grand Prix

Grand Prix Polski w nc+

pt 28 sierpnia 2015

Fani „czarnego sportu” będą emocjonować się w najbliższą sobotę kolejnymi zawodami cyklu Indywidulanych Mistrzostw Świata. Tym razem elita speedwaya zmierzy się w walce o Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Na obiekcie im. Edwarda Jancarza kibice zobaczą aż trzech Polaków, bowiem „dziką kartę” otrzymał ubiegłoroczny triumfator gorzowskich zawodów Bartosz Zmarzlik. Gośćmi studia nc+, które poprowadzi Daria Kabała-Malarz będą Tomasz Gollob i Krzysztof Cegielski. Początek transmisji w CANAL+ o 18:30.

W sobotę Gorzów Wielkopolski po raz piąty będzie gościł cykl Speedway Grand Prix. Na torze jednego z najważniejszych ośrodków dla polskiego żużla znakomicie czują się zawodnicy jeżdżący pod biało-czerwoną flagą, którzy wygrali w Gorzowie dwa ostatnie turnieje. W 2013 r. na pierwszym miejscu finiszował Jarosław Hampel, a przed rokiem sensacyjnie zwyciężył reprezentujący miejscową Stal Bartosz Zmarzlik.

Po przyznaniu „dzikiej karty” 21-letni żużlowiec otrzymał szansę na powtórzenie swojego wyczynu również w tegorocznych zawodach. Z Polaków publiczność oklaskiwać będzie także sklasyfikowanego na 8. miejscu Macieja Janowskiego, który w lipcu na „Jancarzu” wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski, oraz drugiego z zawodników 6. drużyny PGE Ekstraligi, wicemistrza świata Krzysztofa Kasprzaka, który świetnie zna każdy centymetr nawierzchni tego toru.

Zawody w Gorzowie zapowiadają się bardzo ciekawie ze względu na rywalizację w czołówce klasyfikacji generalnej SGP. Przewaga Taia Woffindena nad Nickim Pedersenem wynosi już 13 punktów. Duńczyk musi pojechać na miarę swojego ogromnego potencjału, żeby dystans do prowadzącego w klasyfikacji Anglika nie powiększył się. Ostatniego słowa nie powiedział zapewne broniący tytułu Greg Hancock, który po 7. zawodach plasuje się na trzecim miejscu. Doświadczony Amerykanin w trakcie swojej bogatej kariery już poznał smak zwycięstwa na gorzowskim obiekcie. Transmisja zawodów rozpocznie się w CANAL+ o 18:30. Będzie ją można obejrzeć także w serwisie CANAL+ SPORT Online.

Turniej w Gorzowie już dziś jest historyczny. I to z co najmniej dwóch powodów. Zakończy on erę mistrzowskich zmagań na ‘Jancarzu’ i zapewne przypomni wszystkie emocje, jakie na tym obiekcie przeżywaliśmy. Nastroje, w jakich zawodnicy podejdą do turnieju też będą wyjątkowe. Niestety w negatywnym sensie. Cały żużlowy świat jest poruszony, a może nawet przerażony tym, co spotkało Darcy’ego Warda. Jego przyjaciel, Chris Holder, poważnie rozważa przerwę w startach. Wielu innych stojąc pod taśmą też z pewnością będzie myślami z Darcy’m. W takich chwilach także sami żużlowcy chcą się na chwilę zatrzymać. Co do występów naszych reprezentantów, to znów wszystkie oczy będą zwrócone na Bartosza Zmarzlika, I czuję, że znów to ‘cudowne dziecko’ speedwaya może nam sprawić wiele radości. Podobnie jak Maciej Janowski. W ostatnim występie co prawda nie błyszczał tak jak to on potrafi, ale wszyscy mamy w pamięci jego popisy w IMP. I tego się trzymajmy – mówi dziennikarka nc+ Daria Kabała-Malarz, która poprowadzi w sobotę studio. Komentatorem wydarzeń będzie Piotr Olkowicz, któremu towarzyszyć będzie Piotr Baron, a w roli reporterów widzowie CANAL+ zobaczą Łukasza Benza i Gabriela Waliszkę.

GRAND PRIX POLSKI w CANAL+:

sobota, 29 sierpnia
18:30 GRAND PRIX POLSKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM, CANAL+ oraz CANAL+ SPORT Online
Studio: Daria Kabała-Malarz, Tomasz Gollob, Krzysztof Cegielski
komentują: Piotr Olkowicz, Piotr Baron
reporterzy: Łukasz Benz, Gabriel Waliszko

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE