Kategoria: żużel | Grand Prix

Grand Prix Słowenii

pt 11 września 2015

W najbliższą sobotę – początek studia o 18:40 w CANAL+ - żużlowcy rywalizujący o Indywidualne Mistrzostwo Świata zmierzą się w Grand Prix Słowenii. Liczące zaledwie kilka tysięcy mieszkańców Krsko wraca na mapę najbardziej prestiżowego żużlowego cyklu po rocznej przerwie w bardzo ważnym momencie dla końcowych rozstrzygnięć. Przewaga zajmującego pierwszą pozycję Anglika Taia Woffindena nad resztą stawki wzrosła już do 24 punktów.

Niezwykle ciekawie wygląda walka o pozostałe miejsca na podium. Różnica między drugim Nickim Pedersenem a ścigającym go Gregiem Hancockiem wynosi tylko trzy „oczka”. Z dobrej strony będzie chciał się również pokazać mający tylko punkt straty do Amerykanina reprezentant gospodarzy Matej Zagar. Maciej Janowski, najwyżej sklasyfikowany z Polaków w tym sezonie, po ostatnich zawodach spadł na 9. pozycję. Studio, w którym szef redakcji żużlowej nc+ Marcin Majewski będzie gościł Dawida Stachyrę, rozpocznie się o 18:40 w CANAL+. Turniej skomentują Tomasz Dryła i Mirosław Jabłoński, a w parku maszyn pracował będzie reporter Michał Łopaciński.

- Woffinden będzie sukcesywnie zbliżał się do koronacji. W Krsko jest w stanie zdobyć wiele punktów, co pokazywał już w ubiegłych latach. Po wykonaniu doskonałej roboty w Gorzowie na dobry wynik liczy Matej Zagar. Sukces Słoweńca może przyciągnąć sporo widzów na trybuny. My tęsknie będziemy spoglądać na Macieja Janowskiego, który wypadł z gwarantującej start w przyszłym sezonie Speedway Grand Prix pierwszej ósemki. A nuż słoneczna Słowenia będzie tym miejscem, gdzie do żywiołowej rywalizacji, takiej jak w poprzednim sezonie, ruszy polski wicemistrz świata Krzysztof Kasprzak – mówi dziennikarz nc+, Piotr Olkowicz.

sobota, 12 września
18:40 Grand Prix Słowenii, CANAL+
komentują: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński
studio: Marcin Majewski
ekspert: Dawid Stachyra
reporter: Michał Łopaciński

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE