Grupa spadkowa: wszystkiego dowiemy się w ostatnich dwóch kolejkach

so 7 maja 2016

Na dole tabeli nic jeszcze nie jest jasne. O życie w ostatnich dwóch kolejkach walczyć będą przede wszystkim zespoły Termaliki, Podbeskidzia i dwóch Górników.

Grupa spadkowa – walka na śmierć i życie

Wisła Kraków i Śląsk Wrocław – te dwa zespoły mogą być już pewne utrzymania w Ekstraklasie. „Biała Gwiazda” w piątkowy wieczór pokonała drużynę Michała Probierza, Jagiellonię Białystok 1-0 po trafieniu Pawła Brożka. Wrocławianie okazali się lepsi od beniaminka z Niecieczy. „Słonie” pogrążył w stolicy Dolnego Śląska Patryk Fryc, który w 86. minucie spotkania trafił do własnej siatki.

Szansy na zapewnienie sobie ekstraklasowego buty nie wykorzystali zawodnicy kieleckiej Korony. Podopieczni Marcina Brosza przez 93. minuty wygrywali w Bielsku-Białej z miejscowym Podbeskidziem 1-0, jednak nie potrafili utrzymać prowadzenia do końca spotkania. W ostatniej akcji meczu do wyrównania doprowadził Paweł Baranowski, który na co najmniej tydzień został bohaterem całego Bielska. Mimo zdobycia jednego punktu, trzeba powiedzieć uczciwie – w takiej formie Podbeskidzie nie ma najmniejszych szans na pozostanie w piłkarskiej elicie. Być może gol Baranowskiego będzie swoistym katharsis dla zespołu Roberta Podolińskiego i w kolejnym spotkaniu zobaczymy odmienionych „Górali”. Za tydzień Podbeskidzie rozegra mecz o życie w Łęcznej. W ostatniej kolejce podejmie na swoim boisku Wisłę Kraków.

Ciężka noc przed Bartoszem Śpiączką. Mógł zostać bohaterem. Mógł przybliżyć Górnika Łęczna do pozostania w Ekstraklasie. Mógł, ale… nie wykorzystał rzutu karnego. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, z którego żadna z drużyn nie może być zadowolona. Ale… obie ekipy zachowały szansę na utrzymanie. O wszystkim zadecydują ostatnie dwie kolejki. Dwie Multilgi. Oczywiście w CANAL+ SPORT!