Historyczny finał Ligi Europy UEFA w CANAL+

wt 26 maja 2015

W środę, 27 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – po raz pierwszy w historii rozegrany zostanie w Polsce finał europejskich klubowych rozgrywek piłkarskich. Triumfatora Ligi Europy UEFA w sezonie 2014/2015 poznamy w konfrontacji Dnipro Dniepropietrowsk - Sevilla FC, która transmitowana będzie od 19:30 w CANAL+. „To trzeba zobaczyć, to trzeba przeżyć. Będzie o czym wnukom opowiadać!” – zapowiada dziennikarz nc+, Andrzej Twarowski. Dzień przed finałem w CANAL+ SPORT zostanie pokazany specjalny program, w którym widzowie zobaczą przygotowania do tego wielkiego piłkarskiego święta.

Po długim sezonie, ciężkiej walce w grupach i fazie pucharowej, na placu boju w Lidze Europy UEFA pozostały już tylko Dnipro Dniepropietrowsk i Sevilla FC. W składzie broniącej trofeum ekipy z Hiszpanii znajdzie się w środę Grzegorz Krychowiak, który ma za sobą niezwykle udany sezon w La Liga. Polak jest bardzo chwalony i obsypywany kolejnymi wyróżnieniami - prestiżowa „Marca” umieściła go w najlepszej „jedenastce” rozgrywek ligi hiszpańskiej obok takich gwiazd jak Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi. Sevilla będzie faworytem finałowego starcia, ale zespół z Ukrainy, na czele z Jewhenem Konoplanką zagra pod mniejszą presją i ma szansę sprawić wielką sensację. Byłby to pierwszy tak znaczący sukces ukraińskiego futbolu od triumfu w 2009 roku w Pucharze UEFA (poprzedniku Ligi Europy) Szachtara Donieck, w którego składzie grał wówczas Mariusz Lewandowski.

Środowa relacja z wielkiego finału, który będzie miał w CANAL+ szczególna oprawę, rozpocznie się już o 19:30. Gośćmi studia prowadzonego ze Stadionu Narodowego przez Tomasza Smokowskiego i Andrzeja Twarowskiego będą m.in. Maciej Murawski i Kamil Kosowski. Na płycie boiska w mini-studiu ze swoimi rozmówcami spotka się Krzysztof Marciniak. Spotkanie komentować będą Przemysław Pełka i Kazimierz Węgrzyn. W roli reporterów widzowie nc+ zobaczą: Piotra Labogę, Żelisława Żyżyńskiego, Darię Kabałę-Malarz i Paulinę Bojarską. Po meczu pokazana zostanie ceremonia wręczenia pucharu, a następnie szczegółowe analizy spotkania i wywiady z bohaterami meczu. Wieczór z Ligą Europy zakończy się w CANAL+ 30 minut po północy.

Specjalny program zapowiadający finał zostanie wyemitowany w CANAL+ SPORT we wtorek o 20:30. Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski zabiorą widzów w niezwykłą podróż po Stadionie Narodowym i pokażą kulisy areny środowych zmagań. Postarają się także wprowadzić widzów w atmosferę zbliżających się wielkich emocji.

Na finał Ligi Europy UEFA zaprasza dziennikarz nc+, Andrzej Twarowski:

Historia będzie dziać się na naszych oczach. Po raz pierwszy nasz kraj dostąpi zaszczytu organizacji meczu finałowego europejskiego pucharu. 3 lata po finałach mistrzostw Europy Polska znowu skupi na sobie uwagę całego piłkarskiego świata. Skład finału z naszego punktu widzenia także jest bezprecedensowy. Po raz pierwszy reprezentant naszego kraju może wygrać europejskie trofeum na własnej ziemi. Jeśli wygra Sevilla to Grzegorz Krychowiak dołączy do wąskiego i ekskluzywnego grona naszych reprezentantów, którzy mogą pochwalić się zdobyciem europejskiego pucharu. W tym zacnym zestawieniu są m.in. Boniek, Młynarczyk, Dudek, Rząsa, M. Lewandowski, Buncol i Kuszczak. Faworytem finału są broniący trofeum Hiszpanie, ale w przypadku Dnipro to nic nowego. Tak samo mówiono, gdy Ukraińcy mierzyli się z Olympiakosem, Ajaksem czy Napoli, a to jednak drużyna z Dniepropietrowska zapewniła sobie miejsce w decydującym spotkaniu. Warszawski finał będzie niezwykły jeszcze z jednego powodu. Po raz pierwszy w historii zwycięzca finału Ligi Europy zapewni sobie awans do Ligi Mistrzów. Nigdy wcześniej stawka nie była tak wielka. Warszawa, Stadion Narodowy, finał Ligi Europy, Sevilla broni tytułu, Krychowiak, awans do Ligi Mistrzów, sensacyjne Dnipro. To trzeba zobaczyć, to trzeba przeżyć. Będzie o czym wnukom opowiadać! Do zobaczenia i do usłyszenia.

Finał Ligi Europy UEFA w kanałach nc+:

wtorek, 26 maja:

20:30 Liga Europy: dzień przed finałem, CANAL+ SPORT
Stadion Narodowy w Warszawie, prowadzący: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski

środa, 27 maja:

19:30 Studio Ligi Europy, CANAL+
Stadion Narodowy w Warszawie, prowadzący: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski; eksperci: Maciej Murawski, Kamil Kosowski, ciekawostki internetowe: Piotr Salak
studio przy płycie boiska: Krzysztof Marciniak
reporterzy: Piotr Laboga, Żelisław Żyżyński, Daria Kabała-Malarz, Paulina Bojarska

20:45 Finał Ligi Europy: Dnipro Dniepropietrowsk – Sevilla FC, CANAL+
ze Stadionu Narodowego komentują: Przemysław Pełka, Kazimierz Węgrzyn
reporterzy: Piotr Laboga, Żelisław Żyżyński, Daria Kabała-Malarz, Paulina Bojarska

22:45 Studio Ligi Europy, CANAL+
Stadion Narodowy w Warszawie, prowadzący: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski; eksperci: Maciej Murawski, Kamil Kosowski, ciekawostki internetowe: Piotr Salak
studio przy płycie boiska: Krzysztof Marciniak
reporterzy: Piotr Laboga, Żelisław Żyżyński, Daria Kabała-Malarz, Paulina Bojarska

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE