Historyczny finał piłkarskiej Ligi Mistrzów

cz 22 maja 2014

Najważniejszy mecz najważniejszych klubowych rozgrywek piłkarskich na świecie - już w sobotni wieczór w CANAL+ Sport transmisja z wielkiego finału Ligi Mistrzów. Po raz pierwszy w historii w decydującym spotkaniu UEFA Champions League zmierzą się drużyny z tego samego miasta – Real Madryt zagra z Atletico Madryt. Specjalne studio nc+ z Estadio da Luz w Lizbonie rozpocznie się w sobotę w CANAL+ Sport już o 19:30. W piątek, w tym samym miejscu i na tej samej antenie o 19:00 start specjalnego programu „Dzień przed finałem”.

Finał rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów już przed pierwszym gwizdkiem sędziego można uznać za wyjątkowy i historyczny. Obok bezprecedensowego faktu jakim są derby w finałowym spotkaniu, Real Madryt może być pierwszym zespołem, który zdobędzie Puchar Europy po raz dziesiąty. Ostatni raz udało się „Królewskim” sięgnąć po to trofeum 12 lat temu. Z kolei Atletico Madryt ma szasnę na swój pierwszy triumf w Lidze Mistrzów. Do tej pory „Los Colchoneros” tylko raz grali w finale Pucharu Europy w 1974 roku.

Tak niesamowity finał będzie miał na platformie nc+ specjalną oprawę. W piątek o 19:00 CANAL+ Sport zaprosi kibiców na Estadio da Luz, skąd emitowane będzie „Studio Ligi Mistrzów – dzień przed finałem” wprowadzające w klimat sobotnich wydarzeń. Jego gospodarze -Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski - wspólnie z ekspertami Krzysztofem Przytułą oraz Maciejem Murawskim przygotują widzów na sobotnie emocje. Na stadionie w Lizbonie pracować będą również Piotr Laboga, Marcin Baszczyński i Daria Kabała-Malarz.

W tym samym składzie ekipa dziennikarzy i ekspertów nc+ spotka się z widzami w sobotę. Transmisja z Estadio da Luz rozpocznie się w CANAL+ Sport już o 19:30. O 20:40 widzowie nc+ usłyszą Przemysława Pełkę i Kazimierza Węgrzyna, którzy będą komentować to pasjonująco zapowiadające się widowisko.

Zaraz po ostatnim gwizdku sędziego w pomeczowym studiu finału Ligi Mistrzów przeanalizowane zostaną wydarzenia wieczoru. Transmitowana będzie także ceremonia wręczenia pucharu. Reporterzy nc+ przeprowadzą wywiady z bohaterami spotkania, a w studiu przedstawione zostaną gorące komentarze i szczegółowe analizy.

Tuż przed tegorocznym wielkim finałem Ligi Mistrzów, platforma nc+ przekazała kibicom ważną informację dotyczącą przyszłości transmisji tych elitarnych rozgrywek w Polsce. Począwszy od sezonu 2015/2016, przez trzy kolejne lata, mecze Ligi Mistrzów będą w naszym kraju transmitowane na wyłączność w kanałach sportowych platformy nc+.

Mecze Ligi Mistrzów będzie można oglądać na antenach CANAL+ oraz w kanale nSport, dostępnych wśród platform cyfrowych wyłącznie w nc+, a także u większości operatorów kablowych. Jeżeli polski klub zakwalifikuje się do fazy grupowej Champions League, jego mecze będą dostępne również w kanale ogólnodostępnym. Podobnie jak transmisja finału Ligi Mistrzów, która zgodnie z decyzją zarządu platformy nc+ będzie także pokazywana w kanale otwartym.

Na finał Ligi Mistrzów zaprasza szef redakcji sportowej nc+ Tomasz Smokowski:

Operacja „Finał Ligi Mistrzów” już została rozpoczęta! Wraz z ekipą nc+ będziemy w Lizbonie wcześniej i postaramy się zajrzeć w każdy zakamarek stadionu i w każde miejsce, dzięki któremu będziemy mogli przybliżyć kibiców do atmosfery panującej w stolicy Portugalii. Dzień przed wielkim starciem zespołów z Madrytu na żywo z Estadio da Luz specjalny program, w którym wraz z Andrzejem Twarowskim i naszymi ekspertami oraz reporterami porozmawiamy o kulisach meczu oraz możliwych scenariuszach na sobotni wieczór. Przed samym spotkaniem oraz tuż po jego zakończeniu nasi reporterzy będą tuż przy płycie boiska oraz w pobliżu szatni. Porozmawiają z bohaterami wydarzeń, a nasze studio potrwa do godzin nocnych. Nie wiem jak zakończy się rywalizacja dwóch hiszpańskich zespołów ale mogę zapewnić, że będzie to niezapomniany wieczór z nc+!

Plan transmisji z finału Ligi Mistrzów na platformie nc+:

piątek, 23 maja:

19:00 Studio Ligi Mistrzów – dzień przed finałem, CANAL+ Sport
gospodarze studia w Lizbonie: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski, eksperci: Krzysztof Przytuła, Maciej Murawski, reporterka: Daria Kabała-Malarz, reporter przy płycie boiska: Piotr Laboga, ekspert: Marcin Baszczyński

sobota, 24 maja:

19:30 – 20:40 Studio Ligi Mistrzów, CANAL+ Sport
gospodarze studia w Lizbonie: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski, eksperci: Krzysztof Przytuła, Maciej Murawski, reporterka: Daria Kabała-Malarz, reporter przy płycie boiska: Piotr Laboga, ekspert: Marcin Baszczyński

20:40 FINAŁ LM: Real Madryt – Atletico Madryt, CANAL+ Sport
komentują: Przemysław Pełka, Kazimierz Węgrzyn

23:00 – 0:30 Studio Ligi Mistrzów, CANAL+ Sport / nSport
gospodarze studia w Lizbonie: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski, eksperci: Krzysztof Przytuła, Maciej Murawski, reporterka: Daria Kabała-Malarz, reporter przy płycie boiska: Piotr Laboga, ekspert: Marcin Baszczyński

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE