Kategoria: piłka ręczna

IHF Super Globe w nc+!

cz 1 września 2016

Platforma nc+ pokaże wszystkie spotkania IHF Super Globe – nieoficjalnych klubowych mistrzostw świata w piłce ręcznej! W turnieju rozgrywanym w katarskiej Dausze weźmie udział zwycięzca EHF Ligi Mistrzów – Vive Tauron Kielce. Wszystkie mecze łącznie z wielkim finałem od 5 września na żywo na antenie CANAL+ SPORT.

W IHF Super Globe, czyli nieoficjalnych Klubowych Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej, wystąpi osiem ekip: gospodarze, katarski Al Sadd, pięciu klubowych mistrzów kontynentów, poprzedni triumfator rozgrywek oraz drużyna z "dziką kartą".

Wśród uczestników znajdą się aż trzy ekipy reprezentujące Europę. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Füchse Berlin, zaś dziką kartę organizatorów otrzymała Paris Saint-Germain Handball. Oczy polskich kibiców zwrócone będą na zespół Vive Tauronu Kielce, który w finale EHF Ligi Mistrzów pokonał po rzutach karnych węgierskie Veszprem i tym samym zapewnił sobie udział w rozgrywkach Super Globe.

Turniej rozpocznie się wponiedziałek, 5 września. Pierwszym rywalem kielczan będzie mistrz Panameryki, brazylijskie Taubate (11:55, CANAL+ SPORT). W ekipie Tałanta Dujszebajewa zabraknie kontuzjowanych Michała Jureckiego i Deana Bombača. Na szczęście w dobrej formie jest Karol Bielecki, którego wspierać będzie obrotowy Julen Aguinagalde. W przypadku wygranej, na drodze Vive Tauronu stanie zwycięzca meczu Paris Saint Germain – Esperance Sportive Tunis. Ewentualny półfinał z udziałem kielczan we wtorek, 6 września, o 15:55 w CANAL+ SPORT.

W pozostałych dwóch ćwierćfinałach obrońcy tytułu, Füchse Berlin zmierzą się z katarską Lakhwiyą, zaś gospodarze turnieju Al Sadd podejmą mistrza Oceanii – Sydney Uni Handball Club.

We wtorek, 6 września odbędą się dwa półfinały, a także mecze o pozycje 5-8. Finałową klasyfikację kibice poznają w czwartek, 8 września. Najpierw odbędą się mecze o siódme i piąte miejsce, a następnie rozpocznie się walka o medale. Transmisja meczu o brąz od 15:55. Wielki finał zaplanowano na godzinę 17:55.

Na IHF Super Globe zaprasza dziennikarz nc+, Piotr Karpiński:

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce stają przed kolejną historyczną szansą. Jako pierwszy polski zespół wystąpią w turnieju Super Globe czyli w nieoficjalnych klubowych Mistrzostwach Świata. Jestem przekonany, że polecą do Kataru w jednym celu. By wygrać. Ich występ jest konsekwencją fenomenalnego sukcesu w Kolonii czyli wygrania Ligi Mistrzów. A skoro jest się najlepszą klubową drużyną Europy, to chyba warto być też taką na świecie? Poza tym 400 tysięcy dolarów piechotą nie chodzi. Warto się po nie schylić!

Turniej Super Globe jest też fantastyczną okazją do poznania nieco egzotycznej piłki ręcznej. Trochę fantazji zagwarantują nam drużyny z Australii, Tunezji czy Kataru. Bardzo jestem ciekaw czy pierwszy rywal Mistrza Polski brazylijskie TCC Taubate będzie prezentować taki poziom jak reprezentacja tego kraju na Igrzyskach Olimpijskich. Szykuje się naprawdę ciekawy turniej. Gorąco polecam
!

Transmisje decydujących spotkań IHF Super Globe:

czwartek, 8 września

11:55 TCC Taubate - Sydney Uni Handball Club; CANAL+ SPORT
Komentarz: Piotr Karpiński, Michał Matysik
13:55 ES Tunis - Lekhwyia; CANAL+ SPORT
Komentarz: Krzysztof Bandych, Robert Lis
15:55 Mecz o III miejce Vive Tauron Kielce - Al Sadd; CANAL+ SPORT
Komentarz: Piotr Karpiński, Michał Matysik
18:55 Finał Paris Saint-Germain HB - Fuchse Berlin; CANAL+ SPORT
Komentarz: Krzysztof Bandych, Robert Lis
20:15 Ceremonia medalowa; CANAL+ SPORT
Komentarz: Krzysztof Bandych, Robert Lis

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE