Kibice wybrali Jedenastkę na+ sezonu 2013/2014 T-Mobile Ekstraklasy

pn 9 czerwca 2014

Tydzień temu zakończyły się rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy. Platforma nc+ zaprosiła kibiców do podsumowania sezonu 2013/2014 i wyboru najlepszej jedenastki ligi. W głosowaniu, które przeprowadzone zostało na stronie internetowej canalplus.pl oddano ponad 44 tysiące głosów.

Lista nominowanych powstała na podstawie głosowań kibiców na największy+ meczu prowadzonych w trakcie sezonu 2013/2014 na fanpage`u CANAL+ Sport na facebooku. Głosowanie na "Jedenastkę na+" zostało przeprowadzone za pośrednictwem strony www.canalplus.pl i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców, którzy w ciągu 4 dni oddali łącznie 44 435 głosów. W składzie "Jedenastki na+" znaleźli się trzej piłkarze, którzy rywalizowali tydzień wcześniej o wyróżnienie "Największy+ Sezonu". Dani Quintana (Największy+ Jesieni), Marcin Robak (Największy+ Wiosny) i Gergo Lovrencsics (Największy+ Rundy Finałowej i zarazem Największy+ Sezonu).W drużynie wyłonionej przez kibiców jest trzech piłkarzy mistrza Polski Legii Warszawa, po dwóch z Lecha Poznań i Wisły Kraków oraz po jednym z Górnika Zabrze, Jagiellonii Białystok, Śląska Wrocław i Pogoni Szczecin.Najpierw kibice wyłonili bramkarza, którym został reprezentujący Legię Warszawa Dusan Kuciak. Słowak nieznacznie wyprzedził Radosława Janukiewicza z Pogoni Szczecin. Do formacji defensywnej składającej się z trzech zawodników widzowie nc+ desygnowali Arkadiusza Głowackiego z Wisły Kraków, Tomasza Brzyskiego z Legii Warszawa i Pawła Olkowskiego z Górnika Zabrze. Wysoko w klasyfikacji najlepszych obrońców byli Daniel Dziwniel z Ruchu Chorzów i Deleu z Lechii Gdańsk.Do silnie obsadzonej środkowej linii trafili wspomniani Gergo Lovrencsics z Lecha Poznań i Dani Quintana reprezentujący Jagiellonię Białystok. Znaleźli się w niej również Semir Stilić z Wisły Kraków oraz Miroslav Radović z Legii Warszawa, który 2 czerwca na Gali Ekstraklasy został wyróżniony tytułem "Piłkarza Sezonu". Kibice wysoko ocenili również grę Michała Żyry z Legii i Kaspera Hamalainena z Lecha, którym niewiele zabrakło, by znaleźć się w najlepszej czwórce pomocników.W ostatnim dniu zabawy fani Ekstraklasy wybierali napastników. Zgodnie z ich decyzją w ataku znaleźli się król strzelców sezonu 2013/2014 Marcin Robak z Pogoni Szczecin, Marco Paixao ze Śląska Wrocław oraz Łukasz Teodorczyk z Lecha Poznań.- Dziękujemy kibicom za liczne uczestnictwo w dedykowanych dla nich aktywnościach przez cały sezon T-Mobile Ekstraklasy. Opinie widzów są dla nas bardzo cenne, a dokonywane przez nich wybory pokazują, że są świetnymi ekspertami piłkarskimi. Już teraz mogę obiecać, że w kolejnych rozgrywkach nie zabraknie atrakcji i akcji adresowanych do kibiców, które umożliwią im jeszcze aktywniejszy udział w wydarzeniach sportowych transmitowanych w kanałach nc+ – mówi Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji i PR nc+.Jedenastka na+ sezonu 2013/2014 T-Mobile Ekstraklasy:

Dusan Kuciak - Tomasz Brzyski, Arkadiusz Głowacki, Paweł Olkowski – Gergo Lovrencsics, Dani Quintana, Semir Stilić, Miroslav Radović – Marco Paixao, Marcin Robak, Łukasz Teodorczyk.

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE