KLUCZOWE MECZE PUCHARU DAVISA NA WYŁĄCZNOŚĆ W CANAL+

śr 29 sierpnia 2012

CANAL+ jako jedyna polska telewizja pokaże najważniejsze rozgrywki tenisowe Pucharu Davisa, w tym półfinały i finał Grupy Światowej oraz mecz reprezentacji Polski z Białorusią, nad którym stacja objęła patronat medialny.

Między 14 a 16 września CANAL+ będzie transmitować spotkanie półfinałowe Grupy Światowej, w którym Hiszpania zagra z USA. Mecz Hiszpanów z Amerykanami wyłoni jednego z wielkich finalistów najważniejszych rozgrywek drużynowych w męskim tenisie. Mecze relacjonowane będą od piątku do niedzieli w systemie: dwa mecze singlowe w piątek, spotkanie deblowe w sobotę i dwa pojedynki singlowe w niedzielę. Pojedynki będą się odbywały w Gijon. Obie reprezentacje dotychczas rywalizowały ze sobą 10 razy i zanotowały po 5 zwycięstw. Trudno wskazać faworyta ich potyczki, ale to Hiszpania w ostatnich latach wygrywała częściej. Tak było m.in. w ubiegłorocznym ćwierćfinale rozegranym w Austin w Teksasie. Hiszpania to obrońca trofeum i u siebie od 1999 roku nie przegrała żadnego z 23 meczów.

We wtorek, 18 września zaprezentowane zostaną także obszerne fragmenty drugiego z półfinałów Argentyna - Czechy. W Buenos Aires zapowiada się zacięta rywalizacja bowiem w ostatnich latach wygrywali i jedni, i drudzy. W ostatnim spotkaniu rozegranym w Europie triumfowali Czesi natomiast w Ameryce Południowej górą byli Argentyńczycy.

W listopadzie prezentowany będzie także wielkich finał Pucharu Davisa, w którym zmierzą się zwycięzcy półfinałów.

W weekend 14-16 września CANAL+ we współpracy z Polskim Związkiem Tenisa będzie także transmitować wszystkie spotkania reprezentacji Polski z Białorusią rozgrywane w łódzkiej hali MOSiR w ramach meczu Pucharu Davisa. Stawką rywalizacji, nad którą CANAL+ objął patronat medialny, jest awans do I Grupy Euro-Afrykańskiej. W piątek, 14 września widzowie zobaczą dwie konfrontacje singlowe, w sobotę, 15 września spotkanie deblistów, a 16 września kończące rywalizację gry pojedyncze. We wcześniejszych rundach Polska wygrała z Madagaskarem i Estonią, a Białoruś pokonała Mołdawię oraz Bośnię i Hercegowiną.

Puchar Davisa to największe na świecie międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich. Rozgrywki organizowane są corocznie przez Międzynarodową Federację Tenisową i odbywają się w systemie KO (wygrywający awansuje, a przegrywający odpada z dalszej rywalizacji). Każdy mecz (runda) składa się z pięciu spotkań (rubberów): dwa pierwsze to gry singlowe, następnie gra podwójna (debel) i kolejne dwa single, w których biorą udział zawodnicy z początkowych starć zamieniając się przeciwnikami.

Posiadany przez CANAL+ pakiet praw obejmuje także Fed Dup – żeński odpowiednik Pucharu Davisa. W listopadowym finale tych rozgrywek reprezentacja Czech zagra z drużyną Serbii.

NAJBLIŻSZE MECZE PUCHARU DAVISA W CANAL+

POLSKA – BIAŁORUŚ
Piątek, 14 września, od 17:00 2 mecze singlowe - CANAL+ WEEKEND
Sobota, 15 września, od 17:00 mecz deblowy - CANAL+ WEEKEND
Niedziela, 16 września, od 12:00 2 mecze singlowe – CANAL+ GOL

HISZPANIA – USA
Piątek, 14 września, od 12:00 2 mecze singlowe - CANAL+ SPORT
Sobota, 15 września, od 14:00 mecz deblowy - CANAL+ WEEKEND
Niedziela, 16 września, od 12:00 2 mecze singlowe - CANAL+ WEEKEND
Środa, 19 września, 20:00 obszerny skrót meczu – CANAL+ SPORT

ARGENTYNA – CZECHY
Wtorek, 18 czerwca, 20:00 obszerny skrót meczu – CANAL+ SPORT

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE