Kolejna walka o mistrzostwo świata w CANAL+ SPORT

śr 20 stycznia 2016

W nocy z soboty na niedzielę widzowie kanałów sportowych nc+ będą świadkami transmisji bokserskiej z udziałem czołowych zawodników świata. Od 01:45 w ramach pasma CANAL+ KO transmitowana będzie gala pięściarska z Los Angeles. W walce wieczoru Danny Garcia zmierzy się z Robertem Guerrero. Stawką ich pojedynku będzie wakujący pas Mistrza Świata wagi półśredniej federacji WBC.

Danny „Swift” Garcia (31-0, 18 KO) oraz Robert „Ghost” Guerrero (33-3-1, 18 KO) walczyć będą w słynnej hali Staples Center. Jeden z nich zostanie następcą wielkiego Floyda Mayweathera Jr., który niedawno zakończył karierę.

Studio wprowadzające w emocje gali w Los Angeles wystartuje w CANAL+ SPORT o 01:45. Poprowadzi je Paulina Czarnota-Bojarska. Jej gośćmi będą dziennikarz Janusz Pindera oraz zawodniczka wagi superlekkiej, pierwsza polska mistrzyni Europy w boksie zawodowym, Ewa Piątkowska. Wszystkie wydarzenia ze Staples Center komentować będzie dziennikarz nc+, Edward Durda.

Dla 27-letniego i wciąż niepokonanego Garcii pojedynek z „Duchem” będzie trzecim występem od czasu zmiany kategorii wagowej na półśrednią, a drugim w pełnym limicie 147 funtów. W kwietniu ubiegłego roku pokonał Lamonta Petersona, a w sierpniu wygrał przed czasem w 9. rundzie z Pauliem Malignaggim. Tym razem poprzeczka zawieszona będzie znacznie wyżej. Jego rywal, 32-letni Roberto Guerrero to były mistrz świata w trzech kategoriach wagowych. Od momentu zdobycia pasa WBC Interim w limicie 147 funtów, dwukrotnie schodził z ringu pokonany (po starciach z Floydem Mayweatherem Jr. i Keithem Thurmanem) oraz tyle samo razy zwyciężał (w pojedynkach z Yoshihiro Kamegai i Aaronem Martinezem). Nie były to jednak wygrane przekonujące i nadchodząca konfrontacja będzie dla niego olbrzymią szansą na udowodnienie wysokich aspiracji w kategorii półśredniej.

Poza główną walką wieczoru w Staples Center odbędą się inne istotne starcia. W pierwszym z nich Aaron Martinez (20-4-1, 4 KO) zmierzy się z niepokonanym dotąd Sammym Vasquezem (20-0, 14 KO) w eliminatorze do tytułu WBC w wadze średniej. Zwycięzca najprawdopodobniej zmierzy się z triumfatorem walki wieczoru Guerrero – Garcia. W drugim pojedynek rękawice skrzyżują Amir Mansour (22-1-1, 16 KO) oraz Dominic „Trouble” Breazeale (16-0, 14 KO).

Na galę bokserską z Los Angeles zaprasza dziennikarz nc+, Edward Durda:

Ring bokserski nie lubi pustki. Po zapowiedzianej abdykacji Floyda Mayweathera Juniora, rozpoczyna się batalia o schedę po tym fenomenalnym pięściarzu. Już w najbliższą sobotę na ringu Staples Center w Los Angeles o wakujący pas mistrzowski federacji WBC w kategorii półśredniej zawalczą Danny Garcia i Robert Guerrero. Ci dwaj świetni pięściarze byli już mistrzami świata w niższych kategoriach wagowych. Niepokonany na zawodowym ringu Garcia był championem WBC i WBA w wadze super lekkiej, a Guerrero był posiadaczem pasa IBF w wadze piórkowej i WBO Inter-Continental w kategorii lekkiej, ponadto dwukrotnie (bez powodzenia) toczył walkę o tytuł championa w kategorii półśredniej - w maju 2013 roku ulegając na punkty właśnie Floydowi Mayweatherowi (WBC), a w marcu 2015 roku, także po 12 rundach Keithowi Thurmanowi (WBA). Już w sobotę przekonamy się zatem czy zwycięsko z tej konfrontacji, w myśl porzekadła - do trzech razy sztuka, wyjdzie Kalifornijczyk Robert Guerrero czy też rezydujący w Filadelfii, mający portorykańskie korzenie Danny Garcia.


sobota/niedziela, 23/24 stycznia:
01:45 Gala z Los Angeles - walka o mistrzowski pas federacji WBC
komentuje: Edward Durda; studio: Paulina Czarnota-Bojarska, eksperci: Janusz Pindera, Ewa Piątkowska


POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE