Kto za Czerczesowa?

cz 2 czerwca 2016

Stanisław Czerczesow nie jest już trenerem Legii Warszawa - ogłoszono na stronie internetowej stołecznego klubu. Jego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Rosjanin pracował w Legii od października ubiegłego roku. Na stanowisku zastąpił wtedy Henninga Berga. Z warszawską drużyną udało mu się zdobyć mistrzostwo kraju i Puchar Polski.

Nie udało nam się osiągnąć porozumienia w kwestiach, które były kluczowe dla rozwoju Legii w nadchodzących latach. Gdy w październiku 2015 roku trener Czerczesow przychodził do nas, postawiliśmy przed nim konkretne zadania, z których najważniejszym było wywalczenie mistrzostwa Polski. Już wówczas zawarliśmy jednak dżentelmeńskie porozumienie, że po sezonie niezależnie od wyniku sportowego usiądziemy i porozmawiamy o wszystkim, co udało się osiągnąć oraz o tym, co i w jaki sposób możemy osiągnąć w przyszłości. Trener Czerczesow i jego ekipa wykonali ogromną pracę z pierwszą drużyną, za co jesteśmy wszyscy bardzo wdzięczni. Dziś podaliśmy sobie ręce i życzyliśmy wzajemnie powodzenia - powiedział Michał Żewłakow, dyrektor sportowy Legii Warszawa.

Mistrzowie Polski przekonują, że rozstanie z trenerem Czerczesowem nie jest związane z kwestiami finansowymi. Co więc chciał osiągnąć Rosjanin negocjując jednocześnie z Legią i Lokomotiwem Moskwa? Czy rzeczywiście kluczowym problemem były rozbieżności w podejściu do rozwoju stołecznego klubu? Nieoficjalnie mówi się o tym, że Legia chciała zatrzymać Czerczesowa i jednocześnie zmienić jego trenerski sztab. Na to Rosjanin nie wydał zgody. Być może to zadecydowało o rozstaniu byłego bramkarza Spartaka Moskwa z warszawskim zespołem.

Głównym kandydatem na stanowisko trenera zespołu mistrza Polski jest Besnik Hasi - były szkoleniowiec Anderlechtu Bruksela. Albańczyk w minionym sezonie nie zdołał zdobyć mistrzostwa Belgii i został zwolniony. Kandydatura Hasiego może być związana ze znajomością trenera z dyrektorem sportowym Legii, Michałem Żewłakowem. Obaj Panowie znają się z czasów wspólnych występów w... Anderlechcie.

Hasi jako szkoleniowiec był związany z zespołem z Brukseli już od sezonu 2007/2008. Jego trenerska kariera rozpoczęła się od drużyny U-19, następnie pracował już z zespołem seniorskim. W ostatnim sezonie poprowadził Anderlecht do wicemistrzostwa kraju i awansu do eliminacji Ligi Mistrzów. Anderlecht przegrał walkę o mistrzostwo z Club Brugge, które zgromadziło aż 7 punktów więcej. Drugie miejsce nie zadowoliło włodarzy brukselskiego zespołu i Hasi stracił pracę. Teraz jest bardzo blisko warszawskiej Legii.

W kontekście Legii wymienia się również nazwisko Adriana Guli - obecnego szkoleniowca MSK Żilina. W minionym sezonie zespół Guli zajął dopiero 5. miejsce w słowackiej Ekstraklasie.

Tekst: canalplus.pl / AS Info

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE