Kategoria: Ekstraklasa

Lech Poznań - Legia Warszawa w ligowym Super Klasyku

pt 7 kwietnia 2017

Platforma nc+ zaprasza na cztery dni piłkarskich emocji. W jednym z najbardziej oczekiwanych pojedynków LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań spróbuje zrewanżować się Legii Warszawa za porażkę w rundzie jesiennej.

Hitem 28. kolejki i całej rundy wiosennej będzie klasyczne ligowe starcie Lecha Poznań z Legią Warszawa. Mecz na Stadionie Miejskim w Poznaniu zwieńczy weekendowe transmisje z LOTTO Ekstraklasą na antenach platformy nc+.

Lider zagra w Lubinie

Piłkarskie emocje z polskich boisk tradycyjnie zainauguruje Super Piątek, w którym lider tabeli spotka się w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin. Jesienią „Jaga” przegrała u siebie konfrontację z „Miedziowymi”. Chociaż tamten mecz rozpoczął się po myśli piłkarzy Michała Probierza, którzy uzyskali prowadzenie w 35. minucie dzięki trafieniu Jacka Góralskiego, w drugiej połowie w ciągu zaledwie 3 minut goście zdobyli dwie bramki. Najpierw Mariana Kelemena pokonał Martin Nespor, a chwilę potem wynik meczu ustalił Arkadiusz Woźniak. Jak potoczą się losy rewanżu? Na spotkanie od 20:00 zaprasza CANAL+ SPORT. Mecz skomentują Robert Skrzyński oraz Remigiusz Jezierski.

Czy Górnik Łęczna potwierdzi dobrą dyspozycję?

W sobotę fani tradycyjnie zobaczą maraton trzech transmisji z rzędu, który rozpocznie starcie Górnika Łęczna z Wisłą Płock (15:00, CANAL+ SPORT). Następnie Pogoń Szczecin podejmie Arkę Gdynia (17:40, CANAL+ SPORT), a dzień z LOTTO Ekstraklasą zakończy mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków (20:10, CANAL+ SPORT).

Lechia poszuka punktów w Gliwicach

W niedzielę, przed hitem kolejki, CANAL+ SPORT zaprasza na starcie Piasta Gliwice z Lechią. Jesienne spotkanie tych drużyn w Gdańsku obfitowało w wiele zwrotów akcji. Już w 9. minucie „Biało-Zielonym” prowadzenie dał Sławomir Peszko, ale kolejne dwie bramki strzelili piłkarze Piasta. Gospodarzy uratował Flávio Paixão, który najpierw wykorzystał karnego, a następnie dołożył trafienie z gry. Na rewanż od 15:10 zapraszają Przemysław Pełka i Kamil Kosowski.

Super Klasyk w Poznaniu

Cykl transmisji zakończy Super Klasyk, w którym Lech podejmie Legię. Dla piłkarzy Nenada Bjelicy będzie to szansa na rewanż na mistrzach Polski za porażkę w Warszawie. Jesienią, w meczu pełnym emocji i kontrowersji, stołeczny klub wygrał 2:1 dzięki bramce strzelonej w ostatniej minucie przez byłego gracza Lecha Kaspera Hamalainena. Niedzielny mecz zapowiada się wyśmienicie, bowiem obie drużyny są ostatnio w świetnej dyspozycji.

Lech zapewnił już sobie udział w finale Pucharu Polski, a w lidze nie przegrał jeszcze na wiosnę żadnego meczu. Legia wygrała cztery ostatnie spotkania z rzędu i traci już tylko 1 punkt do liderującej Jagiellonii Białystok. Na mecz od 17:30 zaprasza CANAL+. Super Klasyk skomentują Rafał Wolski oraz Grzegorz Mielcarski.

Żelisław Żyżyński, dziennikarz CANAL+ SPORT:
By zapowiedzieć ten mecz, wystarczą właściwie dwa słowa: Lech i Legia. Więcej nie trzeba. Nazwy tych klubów, ustawione obok siebie, zawierają gigantyczne emocje na boisku, na trybunach, a nawet w centrach obu miast. Niosą ze sobą wielkie zwycięstwa, ale także porażki, które bolą bardziej niż inne. Kto by nie walczył o mistrzostwo, te mecze są esencją Ekstraklasy - a tak się składa, że w tym sezonie dla warszawiaków i poznaniaków każde miejsce niższe niż pierwsze byłoby porażką. Ten mecz o tytule jeszcze nie przesądzi, ale może dać Lechowi lub Legii ważną przewagę psychologiczną przed rundą finałową i nie mniej ważny - także dla klubowych budżetów - atut własnego boiska w rundzie finałowej. Komplet na trybunach, dwaj trenerzy, którzy swoją postawą sprawiają, że trzeba szanować ich i prowadzone przez nich drużyny, najlepsi ligowi piłkarze na murawie - to wszystko sprawia, że nadużywane często słowo Klasyk, w tym przypadku należy dodatkowo poprzedzić przymiotnikiem Super. Niedziela, Poznań, ul. Bułgarska, Lech - Legia. Kto spóźnił się z zakupem biletów, po prostu musi zobaczyć to spotkanie w CANAL+.

Więcej o LOTTO Ekstraklasie

Najważniejsze wydarzenia piłkarskiego weekendu podsumują Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski w magazynie Liga+ Extra realizowanym z udziałem publiczności. Gościem specjalnym będzie zawodnik Górnika Łęczna Przemysław Pitry. Początek programu o 20:00 w CANAL+. Dogrywka od 21:30 w CANAL+ SPORT.

Plan transmisji 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy na antenach nc+:

Piątek, 7 kwietnia
20:00 Super Piątek; CANAL+ SPORT
Prowadzący: Żelisław Żyżyński; gość: Andrzej Juskowiak
20:25 KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok; CANAL+ SPORT
Komentarz: Robert Skrzyński, Remigiusz Jezierski; reporterzy: Daria Kabała-Malarz, Cezary Olbrycht, Tomasz Lipiński
22:30 Super Piątek; CANAL+ SPORT

Sobota, 8 kwietnia
15:00 Górnik Łęczna - Wisła Płock; CANAL+ SPORT
Komentarz: Tomasz Smokowski, Wojciech Jagoda; reporterzy: Sonia Śledź, Piotr Laboga
17:40 Pogoń Szczecin - Arka Gdynia; CANAL+ SPORT
Komentarz: Bartosz Gleń, Maciej Murawski; reporterzy: Paulina Czarnota-Bojarska, Mariusz Wróblewski
20:10 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków; CANAL+ SPORT
Komentarz: Adam Marchliński, Grzegorz Mielcarski; reporterzy: Filip Surma, Michał Wodziński, Adam Westfal
22:30 Liga+; CANAL+ SPORT
Prowadzący: Rafał Dębiński; gość: Kazimierz Węgrzyn

Niedziela, 9 kwietnia
15:10 Piast Gliwice - Lechia Gdańsk; CANAL+ SPORT
Komentarz: Przemysław Pełka, Kamil Kosowski; reporterzy: Sonia Śledź, Cezary Olbrycht
17:30 Lech Poznań - Legia Warszawa; CANAL+
Komentarz: Rafał Wolski, Grzegorz Mielcarski; reporterzy: Paulina Czarnota-Bojarska, Mariusz Wróblewski
20:00 Liga+ Extra; CANAL+
Prowadzący: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski; goście: Maciej Murawski, Sławomir Stempniewski, gość specjalny: Przemysław Pitry
21:30 Liga+ Extra. Dogrywka; CANAL+ SPORT
Prowadzący: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski;