Legia coraz bliżej Piasta

wt 23 lutego 2016

Ruch górą w Wielkich Derbach Śląska, klęska Lecha w Bielsku-Białej oraz zwycięstwo Legii w Lubinie - oto najważniejsze wydarzenia 23. kolejki Ekstraklasy. Znakomity występ zaliczył również napastnik Korony, Airam Cabrera, który trzykrotnie pokonał bramkarza Lechii Gdańsk, Marko Maricia.

Ruch włada na Śląsku

Nie mamy żadnych wątpliwości, że mecz wygrała drużyna lepsza - podsumował Rafał Wolski.

Najważniejszym momentem Wielkich Derbów Śląska była końcówka pierwszej połowy. Kiedy wydawało się, że zespoły zejdą do szatni przy wyniku 0:0, Paweł Oleksy pokonał Radosława Janukiewicza. Oleksy w tym sezonie ma patent na Górnika – w jesiennej części rozgrywek również trafił do siatki zabrzan. W drugiej części gry goście udowodnili, że zasługują na komplet punktów. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego nie stworzyli żadnej stu procentowej okazji do strzelenia gola. Co więcej, grę nadal prowadzili piłkarze Waldemara Fornalika. 10 minut przed końcem spotkania na 2-0 podwyższył Kamil Mazek. Ruch drugi raz w tym sezonie okazał się lepszy od Górnika, który pozostał na ostatnim miejscu w tabeli.

Kuchy King

W drugim niedzielnym spotkaniu Legia wygrała w Lubinie z Zagłębiem 2-1. Goście perfekcyjnie wykorzystali błędy defensywne ekipy Piotra Stokowca. Ofensywna gra gospodarzy naprawdę mogła się podobać. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Michał Kucharczyk, który zdobył gola na 2-0 i asystował przy bramce Prijovicia. Legia traci już tylko punkt do lidera z Gliwic.

Historyczny sukces Podbeskidzia

To się nie zdarzyło jeszcze nigdy. Nigdy na swoim stadionie Podbeskidzie nie wygrało z Lechem Poznań w rozgrywkach Ekstraklasy. Zaczęło się znakomicie dla gospodarzy. W 18. minucie prowadzenie Podbeskidziu dał Robert Demjan. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej części spotkania.

Lech wyrównał dopiero po godzinie gry za sprawą Dawida Kownackiego, który w dwóch meczach wiosennej części rozgrywek zdobył już 3 gole. Długo nie trwała radość gości. Minutę później Podbeskidzie ponownie było na prowadzeniu. Doskonałe dośrodkowanie Adama Mójty zamienił na bramkę Marek Sokołowski. Trybuny eksplodowały w 79 minucie. Na 3-1 podwyższył Mateusz Szczepaniak i Podbeskidzie było już naprawdę blisko osiągnięcia historycznego wyniku. „Kolejorza” dobił Jakub Kowalski. 4-1 - takiego zwycięstwa nie spodziewali się nawet najwięksi optymiści z Bielska-Białej. Historyczny sukces Podbeskidzia!

Jedenastka kolejki: B. Drągowski (Jagiellonia) – M. Sokołowski (Podbeskidzie), J. Fojut (Pogoń), A. Mójta (Podbeskidzie) – Ł. Surma (Ruch) - K. Vassiljev (Jagiellonia), N. Aankour (Korona), P. Lipski (Ruch) - M. Kucharczyk (Legia), A. Cabrera (Korona), Ł. Sierpina (Korona)

Piłkarz kolejki wg dziennikarzy i ekspertów nc+: Adam Mójta (Podbeskidzie)

Największy + kolejki: Airam Cabrera (Korona)