Kategoria: Ekstraklasa

Legia nie dała szans Jagiellonii

so 19 listopada 2016

Legia wygrała w Białymstoku aż 4-1. Kibice najlepszym zawodnikiem spotkania wybrali Vadisa Odjidja-Ofoe. Co powiedzieli po meczu trenerzy obu drużyn?

Jacek Magiera, trener Legii Warszawa
Uważam, że zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Cieszymy się, że na boisku lidera strzeliliśmy cztery gole. Przed nami następne mecze, ale teraz radość jest bardzo duża. Spotkanie z Borussią będzie zupełnie inne. Mamy do wyrównania rachunki. Na pewno będą zmiany w składzie. Jedziemy na trudny teren, ale mocno trenujemy, po to, żeby cieszyć się grą. Chcemy, żeby tak było w Dortmundzie. Jagiellonia nas nie zaskoczyła. Nie chcieliśmy się cofnąć, rywal stawiał trudne warunki, ale z minuty na minutę graliśmy coraz lepiej.

Vako potwierdził, że jest pełnoprawnym zawodnikiem tej drużyny - tak jak każdy inny gracz. Jestem z niego zadowolony.

Następne spotkanie w LOTTO Ekstraklasie Legia rozegra 27 listopada we Wrocławiu ze Śląskiem.

LOTTO Ekstraklasa - aktualności, plan transmisji, materiały wideo, wyniki

Michał Probierz, trener Jagiellonii Białystok
Przyjmujemy lekcję pokory. Mamy obrany swój własny kierunek, nie mamy czego się wstydzić. Po tym meczu będziemy jeszcze silniejsi. Uczulałem zawodników przed meczem, że jeśli na początku nie wykorzystamy swoich sytuacji, to będzie ciężko, gdyż Legia może wykorzystać już swoją pierwszą okazję. I rzeczywiście tak się stało. Trudno, taki jest futbol.

Mieliśmy jeszcze po tej bramce fragment gry, w którym mogliśmy pokusić się o odrobienie strat, ale to nam się nie udało, i później byliśmy już praktycznie bez szans. Nie stać nas na to, by czterech kluczowych zawodników wracało do klubu na dwa dni przed tak ważnym meczem.

W 17. kolejce LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia zmierzy się na swoim stadionie z Lechem Poznań.

Tekst: AS Info / canalplus.pl