Kategoria: Ekstraklasa

Legia pokonała w klasyku Lecha

pn 21 października 2019

Legia Warszawa pokonała u siebie Lecha Poznań 2:1 (0:0) w szlagierowym meczu dwunastej kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. Dzięki szóstej wygranej w sezonie wicemistrzowie Polski awansowali na piąte miejsce w tabeli.

Strzelanie w drugiej połowie rozpoczął Lech Poznań, a konkretnie Darko Jevtić. W 55. minucie Szwajcar płaskim strzałem przy słupku z kilku metrów wykończył w polu karnym składną akcję przyjezdnych pod bramką gospodarzy. 9 minut później odpowiedzieli gospodarze. Po doskonałym kontaratku i błędzie Jakuba Modera do bramki "Kolejorza" trafił Arvydas Novikovas. Zwycięstwo Legii dał 18-letni Maciej Rosołek, który na boisku pojawił się dopiero w 74. minucie. Już 180 sekund później ekstraklasowy debiutant strzałem po koźle pokonał golkipera gości. Trzy punkty zostały w Warszawie.