Kategoria: Liga+ Extra | Ekstraklasa

Legia rozbiła Śląsk we Wrocławiu

pn 9 grudnia 2019

Śląsk Wrocław uległ u siebie Legii Warszawa 0:3 (0:1) w ostatnim niedzielnym meczu 18. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. Wicemistrzowie Polski po jedenastym zwycięstwie w sezonie awansowali na drugie miejsce w tabeli.

W 14. minucie wynik meczu otworzył Paweł Wszołek. Skrzydłowy reprezentacji Polski zaskoczył golkipera gospodarzy płaskim strzałem po świetnym odegraniu Michała Karbownika. Akcję zainicjował po stracie Damiana Gąski przytomnie zagrywający w pole karne Luquinhas, który zwiódł trzech obrońców Śląska. Na drugą bramkę musieliśmy czekać aż do 73. minuty. Tym razem dla gości trafił Jose Kante. Gwinejczyk skierował piłkę pod poprzeczkę z ostrego kąta po świetnej szarży Michała Karbownika i odegraniu w polu karnym Jarosława Niezgody. Wynik na siedem minut przed końcem ustalił Luquinhas. Najlepszy na murawie filigranowy Brazylijczyk precyzyjnym strzałem głową pokonał Matusa Putnockiego. Asystował mu wrzucający piłkę w pole karne Wszołek.