Kategoria: Liga+ Extra | Ekstraklasa

Legia rozgromiła Górnika i znów jest liderem

wt 12 listopada 2019

Legia Warszawa rozgromiła przed własną publicznością Górnika Zabrze 5:1 (1:0) w drugim sobotnim meczu 15. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. Podopieczni Aleksandara Vukovica po czwartym zwycięstwie z rzędu objęli samodzielne prowadzenie w tabeli.

Strzelanie przy Łazienkowskiej rozpoczął w 29. minucie Paweł Wszołek. Skrzydłowy gospodarzy przytomnie zbiegł z piłką do narożnika pola karnego i płaskim strzałem w krótki róg dał prowadzenie stołecznej drużynie. Do przerwy Legia prowadziła 1:0. W 54. minucie spotkania wbiegający w pole karne Artur Jędrzejczyk zagrywał z ostrego kąta i piłka po odbiciu od Pawła Bochniewicza wpadła do siatki przy bliższym słupku. 120 sekund później swoją drugą bramkę zdobył Paweł Wszołek, w 58. minucie było już 4:0. Arvydas Novikovas wykończył mocnym uderzeniem składny kontratak stołecznej drużyny, zainicjowany przez najlepszego na murawie Wszołka. Asystę zaliczył przytomnie odgrywający w polu karnym Jarosław Niezgoda. Tenże Niezgoda kilka minut później podwyższył na 5:0. Napastnik Legii wykorzystał odegranie Wszołka i po minięciu obrońcy zaskoczył bramkarza przyjezdnych płaskim strzałem w długi róg. Honorową bramkę dla Górnika na kwadrans przed końcem meczu strzelił Przemysław Wiśniewski. Obrońca gości zmniejszył rozmiary porażki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i nieudanym piąstkowaniu Radosława Majeckiego.