Kategoria: Ekstraklasa

Legia rozgromiła Wisłę Kraków. Hat-trick Kante

pn 28 października 2019

Legia Warszawa rozgromiła przed własną publicznością Wisłę Kraków 7:0 (3:0) w trzecim niedzielnym 13. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. Stołeczny zespół po siódmej wygranej w sezonie awansował na czwarte miejsce w tabeli.

Już w drugiej minucie gry wynik przy Łazienkowskiej otworzył Luquinhas. Brazylijczyk skierował piłkę do siatki efektownym strzałem z powietrza po dokładnym zagraniu w pole karne Michała Karbownika. W 18. miuncie meczu było już 2-0. Jose Kante pokonał Michała Buchalika strzałem głową po dograniu Pawła Wszołka. 14 minut później Gwinejczyk zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Tym razem umieścił piłkę w siatce po dośrodkowaniu Domagoja Antolicia z rzutu rożnego. To nie był koniec strzelania napastnika Legii, ktory był głównym aktorem niedzielnego widowiska. W 53. minucie Kante skompletował hat-tricka. Bramkarza Wisły Kraków pokonywali jeszcze Arvydas Novikovas, Paweł Wszołek i Jarosław Niezgoda. Legia zdeklasowała w Warszawie Wisłę Kraków. Dla Luquinhasa i Wszołka były to pierwsze bramki w barwach stołecznego zespołu.