Legia Warszawa w fazie grupowej Ligi Mistrzów!

wt 23 sierpnia 2016

20 lat czekali kibice na ponowny awans polskiej drużyny do fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA. Po remisie 1:1 z Dundalk Legia zagra w UEFA Champions League.

Gratulujemy Legii Warszawa historycznego awansu do Ligi Mistrzów UEFA.100% meczów UEFA Champions League tylko na kanałach i w serwisach nc+.

Sukces nie przyszedł łatwo. Po wygranej z Dundalk w pierwszym meczu w Dublinie 2:0 wielu kibiców spodziewało się, że awans Legii będzie formalnością, jednak po golu Robbiego Bensona już w 19. minucie Irlandczycy wyszli na prowadzenie i ich sensacyjny sukces wciąż był realny. Dopiero trafienie Michała Kucharczyka w 90. minucie spotkania przypieczętowało awans Legionistów do fazy grupowej UEFA Champions League. To pierwszy awans polskiego zespołu do Ligi Mistrzów od sezonu 1996/97 i drugi w historii klubu.

Legia pozna rywali w fazie grupowej w czwartek. O 17:45 rozpocznie się losowanie, które będziemy transmitować w CANAL+ SPORT.