Legia - Zagłębie: wspomnień czar

cz 10 września 2015

Po dwutygodniowej przerwie na mecze eliminacji EURO 2016, polscy ligowcy wracają na boiska Ekstraklasy. W jednym z najciekawszych spotkań 8. kolejki Legia podejmuje w Warszawie KGHM Zagłębie. Transmisja w piątek, 11 września w CANAL+ SPORT. Komentują Tomasz Smokowski i Tomasz Wieszczycki.

26.05.2007 - każdy kibic Zagłębia wie, co stało się tamtego dnia. Ostatnia kolejka Ekstraklasy, ekipa z Lubina gościła na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie. Zwycięstwo gwarantowało zespołowi Czesława Michniewicza tytuł mistrza Polski. Spotkanie lepiej rozpoczęli jednak gospodarze. Od 31. minuty Legia prowadziła 1-0 po golu Piotra Włodarczyka. Tuż przed przerwą wyrównał Manuel Arboleda. Kwadrans przed końcem, wszystkich kibiców Zagłębia, do euforii doprowadził Michał Stasiak. Do dziś jest to chyba najważniejszy gol strzelony przez obecnego piłkarza Miedzi Legnica."Miedziowi" zdobyli drugie mistrzostwo Polski w historii klubu.

Wróćmy do rzeczywistości. W siedmiu kolejkach sezonu 2015/2016 obie drużyny zgromadziły po 11 oczek. Zagłębie, po słabszym początku, w ostatnich trzech meczach zdobyło siedem punktów. Podopieczni Piotra Stokowca pokonali m.in. mistrza Polski, Lech Poznań. Legia, zupełnie odwrotnie - po znakomitym starcie sezonu trochę spuściła z tonu. W trzech ostatnich kolejkach podopieczni Henninga Berga zdobyli zaledwie jedno oczko. Trzeba jednak przyznać, że przeciwko Jagiellonii, legioniści rozegrali bardzo dobre spotkanie. Czy komplet punktów zostanie więc w Warszawie?