Lewandowski: zasłużyliśmy na finał

śr 4 maja 2016

Atletico Madryt pierwszym finalistą UEFA Champions League. Podopieczni Diego Simeone w dwumeczu okazali się lepsi od mistrza Niemiec, Bayernu Monachium.

Zwycięska porażka Atletico Madryt w Monachium. Bramkę na wagę awansu gości do finału zdobył Antoine Griezmann. Na listę strzelców wpisał się również Robert Lewandowski. Po raz pierwszy w historii półfinałów Champions League, oglądaliśmy dwa niewykorzystane rzuty karne. Przy stanie 1-0 dla gospodarzy Jan Oblak obronił strzał z 11 metrów Thomasa Mullera, a w drugiej połowie Manuela Neuera nie zdołał pokonać Fernando Torres. Karny dla Atletico nie powinien zostać podyktowany. Fatalny błąd popełnił sędzia Cuneyt Cakir. Javi Martinez rzeczywiście faulował Fernando Torresa, ale wyraźnie przed polem karnym.

Atletico drugi raz w ciągu trzech lat awansowało do finału Champions League.

Powiedzieli po meczu:

Robert Lewandowski:
Ta porażka nas bardzo boli. Zasłużyliśmy na ten finał. Naprawdę graliśmy znakomite spotkanie, Atletico miało jedną sytuację. Byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną. Atletico gra w finale i powtórzę - to naprawdę bardzo boli.

Antoine Griezmann:
Bayern w pierwszej połowie grał znakomite spotkanie. Ruszył od razu do przodu wspierany dopingiem swoich fantastycznych kibiców. W przerwie trener powiedział nam, że musimy dać z siebie wszystko, że awans do finału jest dla nas wielką szansą i za wszelką cenę musimy strzelić gola. Myślę, że w drugiej części gry dobrze odpowiedzieliśmy na wyzwanie, jakie stawiał ten mecz.