Kategoria: Liga Europejska

LIGA EUROPEJSKA W nc+: TRUDNA SYTUACJA LEGII

śr 23 października 2013

W najbliższy czwartek, 24 października, odbędzie się trzecia kolejka fazy grupowej Ligi Europejskiej, której mecze transmitowane będą w kanałach platformy nc+. Mistrz Polski, Legia Warszawa, po dwóch porażkach znajduje się w trudnej sytuacji. Tylko zdobycz punktowa w wyjazdowym meczu z Trabzonsporem przedłuży szanse zespołu Jana Urbana na wyjście z grupy. Transmisja tego spotkania w CANAL+ Sport od godz. 18:55.

Studio Ligi Europejskiej na antenie CANAL+ Sport rozpocznie się w czwartek o godz. 18:15. Gośćmi Marcina Rosłonia i Piotra Karpińskiego będą Aleksandar Vuković i Dariusz Tuzimek. Od 18:55 (także w TVN Turbo) relacja z Turcji, gdzie mistrz Polski Legia Warszawa rozegra mecz z Trabzonsporem. Spotkanie komentować będą Bartosz Gleń i Tomasz Wieszczycki. W pierwszych dwóch kolejkach fazy grupowej stołeczny zespół nie zdobył ani jednego punktu i tylko wywalczenie ich na niezwykle trudnym terenie pozwoli realnie myśleć o zajęciu miejsca dającego awans. Turecki zespół ma na koncie 4 punkty i jest na 2 miejscu w tabeli grupy J. O wygraną nie będzie łatwo, ale jeżeli legioniści wykażą się w czwartek taką skutecznością, jak w ostatnim meczu ligowym z Piastem Gliwice, są w stanie sprawić niespodziankę.

- 0 punktów i 0 goli - sytuacja Mistrza Polski w Lidze Europy jest bardzo czytelna. Legia musi wygrać w Trabzonie, by zostać w grze o fazę pucharową. A tej sztuki w sezonie 2013/2014 nikt jeszcze nie dokonał. Jose Bosingwa w obronie, Florent Malouda i Adrian Mierzejewski w pomocy, Paulo Henrique w ataku… Jeśli Jan Urban wie jak ich zatrzymać, to wyprawa nad Morze Czarne może być wielkim sukcesem Legii - zapowiada Bartosz Gleń.

W trakcie meczu Trabzonspor – Legia na profilu CANAL+ Sport na facebooku prowadzona będzie zabawa dla widzów śledzących transmisję: „Największy+ LEgii”, polegająca na wyborze najlepszego zawodnika polskiej drużyny. Głosowanie odbywać się będzie poprzez wpisywanie przez kibiców pod specjalnie oznaczonym postem nazwisk piłkarzy, których gra najbardziej przypadła im do gustu.

Czwartkowymi meczami faza grupowa rozgrywek Ligi Europejskiej dotrze do półmetka. Obok spotkania Trabzonspor – Legia na antenach kanałów nc+ transmitowane będą starcia Apollon – Lazio (18:55, nSport), Slovan – Sevilla (18:55, CANAL+ Family), Wigan – Rubin (21:00, CANAL+ Family), Valencia – St. Gallen (21:00, nSport) i Eintracht – Maccabi (21:00, n36). Od 21:00 w CANAL+ Family2 śledzić będzie można Multiligę Europy, a od 23:30 w CANAL+ Sport w magazynie Ligi Europejskiej zaprezentowane zostaną skróty spotkań.

Plan najbliższych transmisji Ligi Europejskiej na antenach kanałów nc+:

czwartek, 24 października:

18:15 Studio Ligi Europejskiej, CANAL+ Sport
gospodarze: Marcin Rosłoń, Piotr Karpiński, goście: Dariusz Tuzimek, Alaksandar Vuković

18:55 Trabzonspor AS – Legia Warszawa, CANAL+ Sport / TVN Turbo
komentują: Bartosz Gleń, Tomasz Wieszczycki, reporter: Żelisław Żyzyński

18:55 Apollon Limassol – Lazio Rzym, nSport
komentują: Grzegorz Milko, Filip Surma

18:55 Slovan Liberec – Sevilla FC, CANAL+ Family
komentują: Adam Marchliński, Wojciech Jagoda

21:00 Studio Ligi Europejskiej, CANAL+ Sport
gospodarze: Marcin Rosłoń, Piotr Karpiński, goście: Dariusz Tuzimek, Alaksandar Vuković

21:00 Wigan Athletic - Rubin Kazań, CANAL+ Family
komentują: Tomasz Dryła, Rafał Nahorny

21:00 FC Valencia – St. Gallen, nSport
komentują: Piotr Laboga, Leszek Orłowski

21:00 Eintracht Frankfurt – Maccabi Tel Awiw, kanał n36
komentują: Cezary Olbrycht, Maciej Murawski

21:00 Multiliga Europy, CANAL+ Family2
komentują: Mariusz Wróblewski, Filip Adamus, Gabriel Waliszko, Robert Sitnicki

23:30 Magazyn Ligi Europejskiej, CANAL+ Sport
lektorzy: Edward Durda, Krzysztof Bandych

POLECANE

 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE
 

Bez wygranej w 2020 roku

NAHORNY O BRIGHTON
 

Fatum drugiej połowy

NAHORNY O BOURNEMOUTH
 

Zobacz fragmenty Ligi+ Extra

PROGRAM PROWADZĄ ANDRZEJ TWAROWSKI I KRZYSZTOF MARCINIAK