LIGA FRANCUSKA – 100% PRAW DLA CANAL+

pt 10 sierpnia 2012

CANAL+ pozyskał pełne prawa do transmitowania meczów ligi francuskiej w trzech kolejnych sezonach. Stacja jest jedyną telewizją w Polsce, która pokazuje mecze najważniejszych lig europejskich oraz 100% meczów polskiej T-Mobile Ekstraklasy.

„Liga francuska to jeden z istotnych atutów różnorodnej i najbogatszej na rynku sportowej oferty premium CANAL+. Nowa umowa zapewniająca nam przez trzy lata wyłączność na te rozgrywki to doskonała wiadomość dla grona zagorzałych fanów Ligue1 w Polsce. Widzowie CANAL+ będą mogli oglądać aż trzy spotkania każdej kolejki, także z udziałem naszych rodaków.” - powiedziała Beata Mońka, Prezes Zarządu spółki CANAL+ Cyfrowy S.A.

Nowy kontrakt wynikający z wygranego przetargu zapewni CANAL+ 100% praw telewizyjnych do rozgrywek ligi francuskiej w sezonach 2012/2013, 2013/2014 i 2014/2015.

„Niezależnie od transmisji, w niedzielnych programach Sport+ zaprezentujemy wszystkie gole, jakie padną w trakcie rozgrywek, natomiast obszerne analizy każdej kolejki pokażemy we wtorkowych wydaniach Sport+ Extra. Kontynuowany będzie także magazyn Ligue1, w całości poświęcony tym rozgrywkom.
Silny zespół naszych doświadczonych dziennikarzy i ekspertów na czele z szefem redakcji sportowej – Tomaszem Smokowskim oraz Rafałem Dębińskim i trenerem Stefanem Białasem, zagwarantuje meczom ligi francuskiej komentarz na najwyższym poziomie” – mówi Piotr Małkowski – zastępca Dyrektora ds. Sportu spółki CANAL+ Cyfrowy S.A.

Pozyskany przez CANAL+ pakiet obejmuje również rozgrywki drugiej ligi francuskiej (Ligue2) oraz spotkana Pucharu Ligi Francuskiej.

Nowy sezon Ligue1 rozpoczyna się już dzisiaj. Pozyskując ekskluzywne prawa do rozgrywek ligi francuskiej CANAL+ utrzymuje swoją pozycję lidera na rynku praw do rozgrywek piłkarskich w naszym kraju. Obok polskiej T-Mobile Ekstraklasy, filarem oferty sportowej CANAL+ są rozgrywki lig angielskiej, hiszpańskiej i francuskiej. Miłośnikom piłki nożnej stacja gwarantuje poza meczami sezonowymi, wydarzenia specjalne z udziałem czołowych drużyn i najlepszych zawodników, np. mecze przedsezonowe najlepszych klubów świata m.in. Manchesteru United, Manchesteru City, Arsenalu Londyn, Realu Madryt, gwiazd amerykańskiej ligi MLS. Tylko w CANAL+ można zobaczyć w HD i 3D kultowe mecze Gran Derbi, czyli spotkania najlepszych drużyn świata – Real Madryt kontra FC Barcelona, na które co roku czekają miliony kibiców na świecie. Abonentom stacja oferuje wyjątkowe wydarzenia sportowe, których nie można zobaczyć w żadnej innej telewizji, jak np. spektakularne przedsięwzięcie medialne – autorski projekt - Multiliga+, czyli łączoną transmisję ze wszystkich meczów ostatnich dwóch kolejek T-Mobile Ekstraklasy.

CANAL+ realizuje konsekwentnie strategię rozwoju oferty sportowej w oparciu o rozgrywki najsilniejszych lig piłkarskich i dywersyfikację prezentowanych dyscyplin, a także wzbogacanie autorskich magazynów sportowych, które w opinii abonentów i środowiska sportowego należą do najlepszych na rynku.

W 2012 roku oferta sportowa została poszerzona o nowe dyscypliny: turnieje tenisowe i walki MMA, a także nowy – 20. już specjalistyczny magazyn sportowy „O co biega?” poświęcony bieganiu, prowadzony przez Marcina Rosłonia. Od nowego sezonu pojawi się też kolejny autorski program „Laboratorium PRO” o sportowych eksperymentach i ciekawostkach.

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE