Liga Mistrzów UEFA przez 3 kolejne sezony na wyłączność w nc+

śr 21 maja 2014

Na ostatniej prostej przed wielkim finałem tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA, kibice piłki nożnej otrzymali ważną informację dotyczącą przyszłości. Począwszy od sezonu 2015/2016, przez trzy kolejne lata, mecze Ligi Mistrzów UEFA będą w Polsce transmitowane na wyłączność w kanałach sportowych platformy nc+.


- To osiągnięcie jest najlepszym dowodem naszej determinacji do inwestowania w ofertę programową najwyższej jakości, z korzyścią dla abonentów nc+ - mówi Julien Verley, prezes zarządu platformy nc+. – Jesteśmy dumni, że wkrótce po ogłoszeniu ekskluzywności transmisji z meczów przyszłego sezonu T-Mobile Ekstraklasy w kanałach sportowych nc+, teraz możemy poinformować, że przez trzy kolejne sezony począwszy od 2015 roku, mecze Ligi Mistrzów UEFA będą dostępne na wyłączność w nc+. To kolejne potwierdzenie, że platforma nc+ jest domem najlepszego sportu.

Kontrakt został podpisany w następstwie otwartego przetargu organizowanego przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich, w którym mogli wziąć udział wszyscy nadawcy zainteresowani transmisjami z meczów Ligi Mistrzów UEFA w Polsce. Jest on początkiem kolejnej fazy trwającej już od 2006 roku współpracy z UEFA, tym razem z platformą nc+ jako jedynym partnerem telewizyjnym Ligi Mistrzów na terenie Polski, począwszy od sezonu 2015/2016.

Mecze Ligi Mistrzów UEFA będą transmitowane na antenach CANAL+ oraz w kanale nSport, dostępnych wśród platform cyfrowych wyłącznie w nc+, a także u większości operatorów kablowych. Jeżeli polski klub zakwalifikuje się do fazy grupowej tych elitarnych rozgrywek, jego mecze będą dostępne również w kanale ogólnodostępnym. Podobnie jak transmisja finału Ligi Mistrzów, która zgodnie z decyzją zarządu platformy nc+ będzie także dostępna w kanale otwartym.

- Nowa umowa na transmisje Ligi Mistrzów UEFA jest kolejnym krokiem w konsekwentnej realizacji naszej strategii, której celem jest stworzenie najlepszej platformy cyfrowej w Polsce. Lojalność i zaangażowanie abonentów nc+ odzwierciedlone w rosnących wynikach oglądalności naszych kanałów sportowych, to dla nas najlepsza nagroda. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym widzom za zaufanie i przywiązanie do marki nc+ - mówi Julien Verley, prezes zarządu platformy nc+.

Platforma nc+ zapewnia widzom szeroki dostęp do transmisji z wydarzeń sportowych. Oprócz transmisji piłkarskich z meczów Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA, najlepszych lig zagranicznych oraz T-Mobile Ekstraklasy, abonenci nc+ mogą regularnie oglądać najlepszych żużlowców (ENEA Ekstraliga i Speedway Grand Prix), piłkarzy ręcznych (VELUX EHF Liga Mistrzów), koszykarzy (profesjonalne ligi NBA i WNBA), a także ważne wydarzenia w innych dyscyplinach, takich jak tenis, rugby czy boks.

POLECANE

 

Derby Manchesteru

SOBOTA / 18:25 / CANAL+ SPORT 2 I CANAL+ 4K ULTRA HD
 

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

NIEDZIELA / 17:00 / CANAL+ I CANAL+ 4K ULTRA HD
 

Barcelona - Mallorca

SOBOTA / 20:55 / CANAL+ SPORT 2
 

Borussia Dortmund - Fortuna Duesseldorf

SOBOTA / 15:20 / CANAL+ SPORT 2
 

Weekendowy plan transmisji

SPRAWDŹ ROZPISKĘ KOMENTATORÓW
 

Mariusz Stępiński gościem Ligi+ Extra

NIEDZIELA / 19:30 / CANAL+
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

ZOBACZ NAJNOWSZE ODCINKI PODCASTU