Kategoria: Liga Mistrzów EHF

Liga Mistrzów VELUX EHF: PGE Vive Kielce - Telekom Veszprem

cz 31 października 2019

W hicie tej kolejki Ligi Mistrzów VELUX EHF mistrzowie Polski zagrają z węgierskim Telekomem Veszprem. Wszyscy pamiętamy 2016 rok i pamiętny finał z udziałem tych dwóch ekip. To było ostatnie zwycięstwo Vive z Veszprem.

Węgierski zespół w ostatnich sześciu latach pięciokrotnie występował w Final4, ale ani razu nie udało mu się wygrać rozgrywek. W zeszłym sezonie Telekom dwukrotnie z Vive wygrywał. W tej edycji Ligi Mistrzów VELUX EHF najbliższy przeciwniki mistrzów Polski zajmuje drugie miejsce w grupie D. Bilans Węgrów to trzy zwycięstwa i dwie porażki. Do składu Veszprem w tym roku dołączyli zawodnicy w przeszłości występujący w ekipie Talanta Dujszebajewa - Vladimir Cupara i Paweł Paczkowski. Początek rozgrywek nie był jednak dla Węgrów najlepszy - odnieśli dwie porażki z THW Kiel i Montpellier. Później rozbili Porto i Vardar pokazując, że wracają do dobrej dyspozycji. W tabeli wyprzedzają kieleckie Vive o jeden punkt.


Veszprem nie bardzo pasuje Vive. Te mecze był zawsze piekielnie trudne i toczone przy przewadze zespołu węgierskiego. Oni mają więcej klasowych zawodników w składzie. Mam nadzieję, że kielczanie wrócą do tego dobrego poziomu, do którego nas przyzwyczaili. Jeżeli mistrz Polski naprawdę myśli o zajęciu pierwszego lub drugiego miejsca w grupie to takie mecze po prostu trzeba wygrywać.
Wojciech Osiński, dziennikarz Przeglądu Sportowego w audycji Radio Canal KONTRATAK

Przed przerwą reprezentacyjną mistrzowie Polski wygrali z Mieszkowem Brześć 31:27. Liderem grupy jest THW Kiel, który jeszcze nie w tym sezonie nie przegrał.

Plan transmisji 6. kolejki Ligi Mistrzów VELUX EHF:

sobota, 2 listopada
14:30 PGE Vive Kielce - Telekom Veszprem, CANAL+ SPORT
komentarz: Krzysztof Bandych, Grzegorz Tkaczyk; studio: Piotr Karpiński, Tomasz Rosiński
19:25 Porto - Montpellier, nSport+
komentarz: Robert Skrzyński, Michał Matysik

Więcej o Lidze Mistrzów EHF

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE