Kategoria: Liga+ Extra | Ekstraklasa

Ligowy klasyk: Legia Warszawa - Wisła Kraków

śr 23 października 2019

W 13. kolejce PKO Ekstraklasy dojdzie do starcia Legii Warszawa z Wisłą Kraków. Ligowy klasyk w niedzielę od 17:00 w CANAL+ i CANAL+ 4K ULTRA HD.

13. kolejka PKO Ekstraklasy to przede wszystkim wielki klasyk, nazywany potocznie mianem „derby dwóch stolic”. Mecze Legii Warszawa z Wisłą Kraków słyną z zaciętej walki o zwycięstwo do ostatniej minuty. Wojskowi, będący na fali po zwycięstwie nad odwiecznym rywalem z Poznania w poprzedniej kolejce, teoretycznie są faworytami. Co nie oznacza, że na pewno zgarną komplet punktów - legioniści tylko raz pokonali Wisłę w pięciu ostatnich meczach rozegranych przy ul. Łazienkowskiej 3. Nie należy zapominać również o tym, że w barwach gości, prawdopodobnie od 1. minuty zagra Paweł Brożek posiadający „patent” na warszawską drużynę. Urodzony w Kielcach napastnik aż dwanaście razy trafiał do siatki Legii Warszawa w trakcie kariery. 27 października warto zasiąść przed telewizorami już o 17:00, kiedy rozpocznie się studio w CANAL+ i CANAL+ 4K. Pierwszy gwizdek wybrzmi pół godziny później. Nie mniej ciekawie będzie 25 października w trakcie Super Piątku, czyli meczu Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin. Emocje czekają na widzów CANAL+ SPORT i CANAL+ 4K również w sobotni wieczór, kiedy to Lechia Gdańsk zagra u siebie z Górnikiem Zabrze.