Kategoria: liga angielska

Liverpool FC odrobił straty i pokonał w szlagierze Tottenham

pn 28 października 2019

Liverpool FC pokonał u siebie Tottenham Hotspur 2:1 (0:1) w szlagierowym niedzielnym meczu 10. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.

Zobacz skrót meczu Liverpool - Tottenham

Na Anfield prowadzenie "Kogutom" zapewnił już w pierwszej minucie Harry Kane, który dobił piłkę skutecznie głową z bliska po uderzeniu w poprzeczkę Heung-min Sona.

Siedem minut po zmianie stron podwyższył efektownym uderzeniem z woleja po koźle Jordan Henderson, a kwadrans przed końcem losy konfrontacji rozstrzygnął strzałem z rzutu karnego Egipcjanin Mohamed Salah. Zespół z Londynu po trzeciej porażce w czterech ostatnich meczach spadł na jedenaste miejsce w tabeli. "The Reds" natomiast wygrali dziewiąte spotkanie w bieżących rozgrywkach i umocnili się na pozycji lidera klasyfikacji.

Bardzo podobało mi się jak zagraliśmy przeciwko naprawdę trudnemu przeciwnikowi. To był cudowny mecz piłki nożnej. Życzysz sobie, aby tak wyglądały te spotkania. Mieliśmy okazję za okazją, a ich bramkarz niesamowite obrony jedna za drugą. W przerwie jedynym problemem był dla nas wynik. Kiedy Tottenham miał piłkę, to ich kontrataki były niesamowite. Wygraliśmy i zasłużyliśmy na to.